KSW

Droga do KSW 63 – Tomasz Romanowski i Aleksandar Rakas

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podczas gali KSW 63 dojdzie do polsko-chorwackiego pojedynku, w którym Tomasz Romanowski zmierzy się z Aleksandarem Rakasem.

Obaj zawodnicy są w podobnym wieku i obaj wracają do klatki po przegranej, chcąc się odbić i wejść ponownie na drogę zwycięstw.

Bilety na galę KSW 63, która odbędzie się w ATM Studio w Warszawie, są już w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

Tomasz Romanowski ostatni raz walczył w czerwcu tego roku. W trakcie gali KSW 61 zmierzył się z aktualnym pretendentem do pasa wagi półśredniej Patrikiem Kinclem. Lubiący dawać mocne boje Polak od samego początku walki z Patrikiem bezustannie napierał na Czecha i trafiła go mocnymi ciosami. Kincl odpowiadał stójkowymi atakami, ale Romanowski nie odpuszczał i cała pierwsza runda toczyła się pod jego dyktando.

W drugiej odsłonie walki sytuacja się odwróciła. Poza stójką kibice zobaczyli również starcie w parterze, gdzie Kincl zdobył górną pozycję i mocno obijał Romanowskiego. W końcu Czech całkowicie przejął inicjatywę i trafiał Polaka na tyle silnie i celnie, że sędzia zdecydował się przerwać starcie.

Dla Tomasza przegrana z Kinclem była pierwszą od roku 2018. Zanim Polak zmierzył się z Czechem, od ośmiu walk pozostawał niepokonany. Do KSW wszedł po zwycięstwie w telewizyjnym show „Tylko Jeden” i w pierwszym starciu w okrągłej klatce pokonał Iona Surdu.

Dziś Tomasz ma na swoim koncie dwadzieścia dwa stoczone pojedynki w zawodowym MMA. Polak jest zawodnikiem, który słynie ze swej zaciętości i nieustępliwości w boju. Jak sam mówi, nigdy się nie poddaje, a przegrane motywują go tylko do jeszcze cięższych treningów.

Aleksandar Rakas ma za sobą jedną walkę w okrągłej klatce. W styczniu tego roku zmierzył się z wchodzącym do klatki po dwóch efektownych wygranych Michałem Michalskim. Lubiący kończyć swoje boje przed czasem Rakas i Michalski od początku walki zafundowali sobie mocne wymiany w stójce. Pod koniec pierwszej rundy to jednak Polak trafiał celniej i mocniej. W końcu starcie przeniosło się do parteru i już na macie Michał dokończył dzieła zniszczenia, a sędzia zdecydował o przerwaniu pojedynku.

Pełny artykuł pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3642

Comments are closed.