KSW

Droga do KSW 62 – Paweł Polityło i Bruno Augusto dos Santos

Pinterest LinkedIn Tumblr

Do ciekawego boju w wadze koguciej dojdzie podczas gali KSW 62. W okrągłej klatce organizacji „Polski Orzeł”, Paweł Polityło, zmierzy się z byłym pretendentem do pasa wagi koguciej, Bruno Augusto dos Santosem.

Uruchomiona została już sprzedaż dostępów do wydarzenia w serwisie KSWTV.com. Transmisja z gali rozpocznie się o godzinie 20:00.

Paweł Polityło, który swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął od walki dla KSW, do dziś pod skrzydłami tej organizacji stoczył pięć pojedynków i tylko raz musiał uznać w nich wyższość rywala. Natomiast w całej karierze przegrał tylko dwa razy i w obu przypadkach było to starcie z byłym już dziś mistrzem KSW Antunem Raciciem. Oba pojedynki były jednak wyrównane i zakończyły się niejednogłośną decyzją sędziów.

Polityło ostatni raz walczył w styczniu tego roku podczas gali KSW 58. Zmierzył się wówczas z Davidem Martinikiem i od początku starcia wywierał presję na Czechu. Gdy tylko pojawiała się okazja prowadził pojedynek w klinczu pod siatką, a tam wymieniał się ciosami i kolanami z przeciwnikiem. Mimo iż Martinik miał swoje momenty w tym pojedynku, Polak przez większość czasu narzucał swój styl walki i w ten sposób wypunktował rywala.

We wcześniejszych bojach dla KSW Paweł Polityło pokonał również Bogdana Barbu i znokautował Dawida Gralkę.

„Polski Orzeł” ma też za sobą trzy pojedynki dla zagranicznych organizacji. Wygrał na gali Cage Ring Championship. Wystąpił w starciu dla organizacji BAMMA, gdzie również odniósł zwycięstwo, a w pojedynku z Adamem Caffreyem wywalczył mistrzowski tytuł wagi koguciej organizacji Cage Ring.

Pełny artykuł dostępny pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3596

Comments are closed.