KSW

Droga do KSW 59 – Antun Račić i Sebastian Przybysz

Pinterest LinkedIn Tumblr

O tym starciu mówiło się już od dłuższego czasu i wszystko wskazywało na to, że musi do niego dojść. Ostatecznie podczas gali KSW 59 po raz drugi zmierzą się z sobą Antun Račić i Sebastian Przybysz. Tym razem jednak stawką pojedynku będzie pas mistrzowski wagi koguciej.  

PPV na galę KSW 59 w sprzedaży na KSWTV.COM

Do pierwszego boju obu zawodników doszło w roku 2018 podczas gali KSW 54. Już wówczas bardzo doświadczony Antun Račić zmierzył się z rozpędzającym swoją sportową karierę Sebastianem Przybyszem.

Obaj zawodnicy bardzo ostrożnie rozpoczęli walkę, ale z czasem Antun Račić zaczął zyskiwać przewagę. W drugiej odsłonie to jednak Polak skuteczniej wyprowadzał swoje ataki, ale po tym jak się poślizgnął i upadł, Chorwat zdobył w parterze pozycję dominującą i systematycznie obijał Sebastiana. Ostatnie pięć minut Antun ponownie skuteczniej działał w klatce i w ten sposób spokojnie wypunktował Przybysza, który w ostatniej chwili próbował jeszcze poddać rywala gilotyną. Starcie zakończyło się więc na kartach sędziowskich.

Tym razem zawodnicy będą mieli do dyspozycji więcej czasu na walkę, bo stoczą bój o pas mistrzowski. Do przewalczenia dostaną więc aż pięć rund. Obaj zapowiadają też, że od czasu pierwszego starcia mocno się rozwinęli i ich ponowne zderzenie w klatce może okazać się zupełnie inną walką.

Po wygranej z Sebastianem Przybyszem Antun walczył w klatce KSW trzy razy. W pierwszym boju zmierzył się z Pawłem Polityło, którego pokonał w roku 2017. I tym razem ponownie okazał się lepszy do Polaka.

Pełny artykuł pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3480

Comments are closed.