KSW

Droga do KSW 53 – Kamil Szymuszowski i Michał Pietrzak

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podczas gali KSW 53: Reborn do klatki KSW powróci Kamil Szymuszowski, który miał również walczyć na marcowej, odwołanej gali polskiej organizacji. Kamil miał wówczas zmierzyć się z Albertem Odzimkowskim. Tym razem jednak jego rywalem będzie mistrz Polski w zapasach w stylu klasycznym oraz multimedalista różnych zawodów zapaśniczych, Michał Pietrzak.

Kamil po raz ostatni walczył w klatce KSW pod koniec roku 2018 i przegrał wówczas z Arturem Sowińskim. Wcześniej uległ również Grzegorzowi Szulakowskiemu. Był to więc dla pochodzącego z Łodzi zawodnika trudniejszy okres w karierze. Popularny „Szymek” odbił się już jednak i na gali Wieczór Walk 4, w ładnym stylu wygrał przez nokaut z Marcinem Pawłowskim. Szymuszowski liczy, że tym zwycięstwem ponownie rozpoczął dobrą, zawodniczą passę, podobną do tej sprzed kilku lat.

Kamil trafił do organizacji KSW w roku 2015 mając na swoim koncie pięć zwycięstw z rzędu. W okrągłej klatce pokonał czterech rywali, którymi byli: Maciej Jewtuszko, Dawid Zawada, Mindaugas Verzbickas i Gracjan Szadziński. W niecałe trzy i pół roku zbudował więc sobie fantastyczną passę dziewięciu wygranych.

Szymuszowski swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął w gimnazjum od treningów boksu. Następnie spróbowałem brazylijskiego jiu-jitsu. Boks go do siebie nie przekonał, a w jiu-jitsu brakowało mu uderzeń. Szybko odkrył jednak MMA i to właśnie ten sport wciągnął go na poważnie. Najpierw walczył amatorsko. Stoczył blisko trzydzieści walk, z których wygrał prawie dwadzieścia. Potem spróbował swoich sił w zawodowstwie. W trzy lata stoczył aż jedenaście walk, z których w siedmiu to jego ręce były unoszone w geście zwycięstwa. W kolejnych pojedynkach wywalczył pasy mistrzowskie organizacji Gladiator Arena i PLMMA. Te sukcesy otworzyły mu natomiast drzwi do organizacji KSW, w której walczy do dziś.

Pełny artykuł:
https://www.kswmma.com/news/3227

Komentowanie niedostępne