dos anjos o szansach makhacheva w walce z leonem edwardsem

Dos Anjos ocenia szanse Makhacheva w pojedynku z Leonem Edwardsem

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 10 lipca 2024

Islam Makhachev domaga się szansy walki o pas kategorii półśredniej. Rafael Dos Anjos skomentował te słowa sugerując, że Makhachev nie pokona Leona Edwardsa.

Rafael Dos Anjos na łamach Submission Radio skomentował temat przejścia Islama Makhacheva do kategorii półśredniej. Dagestańczyk od dłuższego czasu głośno apeluje o szansę walki o drugi pas mistrzowski UFC.

Doświadczony Brazylijczyk zwrócił uwagę na różnicę gabarytów między Leonem Edwardsem, a Islamem Makhachevem. Według oficjalnych danych „Rocky” jest o 10 centymetrów wyższy od Dagestańczyka, dysponuje również zasięgiem ramion większym o 9 centymetrów.

– Myślę, że głównym problemem jest różnica gabarytów. Leon jest znacznie większym gościem od Islama. Widzieliśmy jak mniejsi zawodnicy, tacy jak Poirier, potrafią mocno napsuć krwi Makhachevowi. Dustin Poirier jest twardzielem, ale kiedyś walczył w wadze do 145 funtów, a mimo to postawił Islamowi ciężkie warunki.

Dos Anjos stwierdził, że zawsze szanse rosną jeśli zawodnik przechodzący z niższej dywizji już w pierwszym pojedynku walczy o pas. Podsumowując RDA uważa, że Makhachev nie da rady pokonać Leona Edwardsa.

– Gdy idziesz wagę wyżej i od razu dostajesz walkę o pas, nie musisz rywalizować o nią, to twoje szanse na jego zdobycie są większe. Nie sądzę jednak, aby Islam, który jest w świetnym momencie swojej kariery, dał radę pobić Leona i zostać podwójnym mistrzem.

Islam Makhachev nie ma jeszcze zakontraktowanej kolejnej walki jednak wedle planów UFC powinien on jesienią zmierzyć się z Armanem Tsarukyanem. Leon Edwards wejdzie ponownie do octagonu pod koniec lipca na gali UFC 304 w Manchesterze. Anglik będzie bronił pasa dywizji półśredniej w pojedynku z Belalem Muhammadem.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments