Donn Davis o Lidze Mistrzów PFL

Donn Davis, założyciel PFL chce stworzyć Ligę Mistrzów MMA! „80% fanów MMA nie mieszka w USA, podobnie jak w piłce nożnej…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 maja 2023

Donn Davis założyciel organizacji PFL planuje stworzenie Ligi Mistrzów MMA! Założyciel a zarazem dyrektor ligi PFL podjął się ciekawego porównania MMA do piłki nożnej i zapowiedział, że PFL skupi się na tym by zapewnić fanom na całym świecie stałą rozrywkę na odpowiednim poziomie.

Donn Davis był gościem podcastu Spinnin Backfist. Założyciel i dyrektor organizacji PFL wyraził chęć stworzenia Ligi Mistrzów MMA. Okazuje się, że Davis przemyślał wszystko dokładnie:

„Tak jak już kiedyś mówiliśmy naszą wizją jest stworzenie Ligi Mistrzów MMA! Chcemy stworzyć sieć lig kontynentalnych, która połączy to wszystko globalnie. Jak zapewne dobrze wiecie 80% z 600 milionów fanów MMA nie mieszka w USA. 80% z nich znajduje się poza terenem Stanów Zjednoczonych, podobnie jak w piłce nożnej.”

To właśnie skojarzenie z piłkarską Ligą Mistrzów wydaje się tutaj trafnym porównaniem. Warto wspomnieć, że rozgrywki Champions League toczą się na kontynencie europejskim i mierzą się w nich najlepsze kluby z topowych krajów. Jak te założenia na MMA zamierza przełożyć Donn Davis?

„Chcemy zabrać nasz produkt i przedstawić go większej ilości fanów. Chcemy zapewnić fanom na całym świecie stałą rozrywkę na odpowiednim poziomie. Jesteśmy już poza USA, zorganizowaliśmy ligę PFL Europe. Założenia są takie, że mistrzowie różnych kategorii wagowych w sześciu kontynentalnych ligach będą następnie mierzyć się ze sobą w prawdziwej Lidze Mistrzów MMA. Planujemy mieć uruchomione co najmniej sześć lig do 2026 roku.”

W ostatnich dniach ogłoszono plany na uruchomienie PFL Africa, jednym z dyrektorów tej ligi będzie Francis Ngannou, który niedawno podpisał kontrakt z PFL. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w dedykowanym artykule. Szczegóły umowy Ngannou z PFL! Francis zadbał o wysokie wynagrodzenie rywali!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments