ufc holloway rodriguez bonusy

Długa przerwa tymczasowego mistrza?

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 21 lutego 2023

W sieci pojawiły się informacje na temat zawieszeń medycznych po gali UFC 284 w Perth. Lista została opublikowana z opóźnieniem jednak dobrze, że w końcu się pojawiła. Wygląda na to, że Yair Rodriguez będzie miał długą przerwę od startów. Oczywiście o ile stan zdrowia tymczasowego mistrza się nie poprawi.

Yair Rodriguez i Josh Emmett zmierzyli się 11 lutego na gali UFC 284 w australijskim Perth. W pojedynku górą był „Pantera”, który dzięki temu wywalczył tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej (-66 kg). UFC 284: Yair Rodriguez udusił Josha Emmetta duszeniem trójkątnym i zdobył tymczasowy pas! [VIDEO]

Tradycyjnie po wydarzeniu komisja sportowa opublikowała listę zawieszeń medycznych. Oczywiście nie są to zawieszenia związane ze złamaniem przepisów antydopingowych, a po prostu są one związane ze stanem zdrowia zawodników bezpośrednio po walce.

Zarówno Rodrigueza jak i Emmetta może czekać długa przerwa od startów w octagonie UFC. Lekarze pracujący dla komisji w Australii dali bowiem obu zawodnikom zawieszenia na 180 dni, czyli na 6 miesięcy.

Dla porównania Islam Makhachev otrzymał zawieszenie na 14 dni natomiast Alex Volkanovski na 30 dni. Oczywiście raz jeszcze podkreślamy, że takie zawieszenie może zostać szybko anulowane po przejściu odpowiednich badań.

Zostaw ocenę
0
0