Derrick Lewis o wycofaniu się z walki wieczoru UFC Vegas 65. „Jestem przyparty do muru.”

S
0
Opublikowano: 21 listopada 2022

W ubiegły weekend doszło do niespodziewanego zwrotu akcji w walce wieczoru UFC Vegas 65. Derrick Lewis był zmuszony wycofać się z pojedynku z powodu problemów zdrowotnych. Co dolegało „Czarnej Bestii”?

W ubiegły weekend w Las Vegas Derrick Lewis liczył na powrót na ścieżkę zwycięstw. Amerykanin miał wystąpić w main evencie gali UFC Vegas 65, a jego oponentem miał być Sergei Spivak.

Starcie jednak nie doszło do skutku. Niemal w ostatniej chwili Internet obiegła informacja o wycofaniu się „The Black Beast” z walki z Mołdawianinem, a wydarzenie zakończyło starcie Kennedy Nzechukwu vs. Ion Cutelaba, które Nigeryjczyk zwyciężył już w 2. rundzie.

Co się stało Lewisowi? Jak przekazał portalowi MMA Junkie doktor Jeff Davidson, siódmy zawodnik rankingu wagi ciężkiej trafił do szpitala z powodu problemów z brzuchem. Lekarz dodał też, że Derrick opuścił już szpital. Za kilka dni okaże się zapewne, czy pojedynek „Czarnej Bestii” ze Spivakiem zostanie zaplanowany na jedną z kolejnych gal.

Rekordzista pod względem zwycięstw przez KO lub TKO nie ma ostatnio najlepszej passy. W ostatnich czterech walkach zaliczył aż 3 porażki, ponadto wszystkie przed czasem. Sam fighter przed gala UFC Vegas 65 mówił mediom o tym, że coraz bardziej zbliża się do końca kariery.

Jestem przyparty do muru. Nie chcę przegrać trzech walk z rzędu. Nawet jednej, nie chcę przegrać nawet jednej walki. Bardzo biorę do siebie każdą porażkę. Rozpamiętuję ją dopóki nie dostanę nowego pojedynku. Męczy mnie rozpamiętywanie tej ostatniej walki, jej ch*jowego skończenia – powiedział Lewis nawiązując do ostatniej przegranej z Sergeiem Pavlovichem, po której miał dużo pretensji do arbitra. Jego zdaniem ten za wcześnie przerwał pojedynek.

Chcę po prostu wyjść do klatki. Dać z siebie wszystko. Już niedługo zakończę karierę. Nie chcę pozostawiać żadnych „a co by było gdyby…?” Na koniec chcę mieć wszystko ustalone i zakończone.

Zostaw ocenę
0
0