NEWSY

Demetrious Johnson: „UFC groziło mi że zamknie dywizję muszą jeśli nie zawalczę z Dillashawem”

Pinterest LinkedIn Tumblr

Demetrious Johnson, mistrz kategorii muszej był gościem Ariela Helwaniego w programie MMA Hour. W bardzo prosty sposób wyjaśnił całe zamieszanie, w którym został obwiniony przez UFC o odrzucanie walki z TJ’em Dillashawem.

„Słuchaj Ariel, powiedziałem im tak – to jest moja kariera, a nie Dillashawa i jeśli kiedyś dojdzie do takiej walki to na moich warunkach. Matchmaker Mick Maynard przekazał niedawno informację mojemu teamowi, że jeśli nie podejmę się walki z TJem to UFC zamknie kategorię muszą –  odparłem – ok zróbcie to zatem bo skoro jesteście w stanie w ogóle wypowiadać takie słowa to oznacza że totalnie nie macie szacunku i ochoty do wspólnej pracy z mistrzem. Zawsze robiłem wagę, zawsze uczestniczyłem we wszystkich akcjach promocyjnych, zawsze udzielałem wywiadów podczas fight week, a także latałem do Australii, żeby trenować zawodników. Wszystko to robiłem dla kategorii muszej i dla UFC.”

Głównym problemem w ocenie Mighty Mouse’a jest fakt, że TJ nigdy nie walczył w kategorii muszej, nigdy nie schodził do tak niskiego limitu, a przede wszystkim nie jest zawodnikiem notowanym w rankingach. Największym problemem oczywiście jest waga, gdyż tą Dillashaw musiałby zrobić tak, żeby stawką pojedynku oficjalnie był pas mistrzowski – a wiemy, że Johnsonowi zależy na dopisaniu kolejnego zwycięstwa do rekordu i pobicie dotychczasowego wyniku Andersona Silvy w ilości obron tytułu pod rząd. W końcu stanęło na tym, że DJ powiedział, że owszem przyjmie walkę z TJem jednak jeśli ten nie zrobi wagi to DJ będzie chciał otrzymać swoją pełną wypłatę, pełną wypłatę Dillashawa a dodatkowo walka zostanie zdjęta z rozpiski.

Organizacja UFC odpowiedziała iż Ray Borg zostanie umieszczony w tej samej karcie walk i jeśli Dillashaw nie zrobi wagi to Borg zostanie promowany do main eventu i walki z Mighty Mousem. To jeszcze bardziej zdenerwowało DJ’a:

„Co to kurwa jest za gówno? Co to za amatorka? Takie gówno robi się na szemranych małych amatorskich eventach. Przecież to ma być najwyższy możliwy poziom MMA i ktoś w ogóle rozważa negocjacje tego typu? Myślę, że UFC okazało mi brak szacunku a przy okazji pokazało, że totalnie nie zależy im na promowaniu tej kategorii”

Na sam koniec dodamy tylko, że mistrz, który wyrównał rekord Andersona Silvy w całej dotychczasowej karierze nigdy nie otrzymał {053d94c87ce520b6c372f03b2d0f454a081c3bf05d137f289e9fe931b06ee7b1} ze sprzedaży gal w systemie PPV.

Comments are closed.