Debiutant przegrał w 65 sekund i awansował do rankingu! Zaskakujące zmiany w klasyfikacji po KSW 78

Kacper Tobiasz
0
Opublikowano: 30 stycznia 2023

Największa polska federacja MMA po ostatniej gali zaktualizowała swoje rankingi. Wielu kibiców może zaskoczyć sytuacja z debiutantem, który mimo porażki znalazł się w klasyfikacji.

Gala KSW 78 odbyła się tym razem w Szczecinie, gdzie w walce wieczoru Michał Materla mimo poważnej kontuzji przed czasem rozprawił się z Kendallem Grovem. Najlepszym pojedynkiem tej gali był jednak co-main event pomiędzy czołowymi zawodnikami dywizji średniej.

Aktualizacje rankingu KSW

Po emocjonujących trzech odsłonach Tomasz Romanowski pokonał Radosława Paczuskiego i awansował na drugie miejsce w rankingu. Znajduje się zaraz za Pawłem Pawlakiem, z którym za kilka miesięcy ma zawalczyć o mistrzowski tytuł.

W górę powędrował także Rafał Kijańczyk. Po rozbiciu Marca Doussisa zajmuje 6. pozycję w kategorii półciężkiej. W tej samej dywizji na miejsce 7. wskoczył Kleber Raimundo Silva, który znokautował Łukasza Sudolskiego.

Do największych zmian doszło w kategorii lekkiej. Valeriu Mircea brutalnie znokautował Borysa Mańkowskiego i awansował aż o 5 miejsc. Wyprzedza go jedynie Roman Szymański oraz Salahdine Parnasee.

Sporym zaskoczeniem jest sytuacja przeciwnika Szymańskiego. Polak potrzebował zaledwie 65 sekund, aby poddać Raula Tutarauliego. Dla Gruzina był to dopiero debiut w KSW, ale mimo porażki awansował do klasyfikacji i zamyka ranking na 8 miejscu.

Źródło: Facebook

Zostaw ocenę
0
0