dawid kasperski zawalczy na ksw 91 z ducarem

Dawid Kasperski wygrał turniej SuperKombat i pas WAKO – na KSW 91 zawalczy z pretendentem do pasów WBC, IBO, IBF!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 26 stycznia 2024

Federacja KSW ogłosiła właśnie kolejny transfer. Do najlepszej europejskiej organizacji dołączy Dawid Kasperski, zwycięzca Grand Prix SuperKombat i zdobywca pasa WAKO K-1 z 2017 roku.

Federacja KSW zestawiła bardzo interesujący pojedynek na galę KSW 91, która odbędzie się 17 lutego w Libercu. Widać, że w ostatnich miesiącach organizacja mocno 'penetruje’ rynki boksu zawodowego i kickboxingu i teraz są tego efekty.

Umowę z KSW podpisał Dawid Kasperski, czyli zwycięzca światowego Grand Prix SuperKombat z 2014 roku, a także zdobywca tytułu mistrza świata WAKO w K-1 z 2017 roku. Doskonały stójkowicz ma także w rekordzie jeden, niestety przegrany występ w ringu organizacji GLORY.

Rywalem Kasperskiego na gali KSW 91 będzie Vasil Ducar, który ma już za sobą kilka występów w zawodowym MMA. Czeski pięściarz pod tym względem będzie miał zatem przewagę doświadczenia jednak pamiętajmy o tym, że to Polak walczył w kickboxingu, savate i muay thai podczas, gdy Czech próbował zdobywać regionalne tytuły WBC, IBO, IBF czy WBA.

Tak federacja KSW przedstawiła sylwetki obu zawodników.

Vasil Ducár jest czeskim numerem jeden zawodowego pięściarstwa w wadze cruiser. Na swoim koncie ma piętnaście profesjonalnych tryumfów w ringach, z czego jedenaście zdobytych przez nokaut. Jest wielokrotnym mistrzem kraju i byłym pretendentem do międzynarodowego pasa organizacji IBF.

Czech rywalizował do tej pory również w muay thai i MMA. W klatkach stoczył pięć pojedynków, z których trzy wygrał. Wszystkie zwycięstwa zdobył przez nokaut.

Dawid Kasperski po raz pierwszy w karierze wejdzie do klatki MMA. Polak ma jednak za sobą długą historię i ogromne doświadczenie wyniesione ze świata kickboxingu. Jest wielokrotnym mistrzem Polski. Zdobył również tytuł mistrza świata i Europy oraz trzykrotnie tryumfował w pucharze świata.

Wywalczył złoty medal podczas The World Games. Wygrał także, jako pierwszy w Polak w historii, prestiżowy turniej Superkombat. Rywalizował pod skrzydłami organizacji Glory, a na swoim koncie ma ponad 150 stoczonych pojedynków.

Kto wygra walkę Ducar vs. Kasperski na KSW 91?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
2
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments