White o Makhachev vs. Volkanovski 2

Dana White wskazał z kim zmierzy się Alexander Volkanovski

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 27 lutego 2023

Dana White prezes organizacji UFC rozmawiał z dziennikarzami po gali UFC Vegas 70. Na konferencji prasowej poza podsumowaniem wydarzeń z sobotniego eventu nie zabrakło także trudnych pytań o przyszłe zestawienia. White nie unikał odpowiedzi i wskazał z kim zmierzy się Alexander Volkanovski.

Dana White, prezes najlepszej ligi MMA na świecie zwykle zbywa dziennikarzy, gdy ci wybiegają zbyt daleko w przód pytając o konkretne zestawienia. Inaczej jednak było tym razem, być może choćby przez wzgląd na fakt, że walka wieczoru gali UFC Vegas 70 została odwołana już po rozpoczęciu gali.

Chcąc nieco ostudzić negatywne emocje White odpowiadał chętnie na pytania reporterów. Kiedy padło pytanie o rewanżowy pojedynek Makhachev vs. Volkanovski, prezes UFC wskazał z kim powinien zmierzyć się „The Great”:

„Odnośnie Islama zobaczymy z kim przyjdzie mu się zmierzyć, jakie rozstrzygnięcia padną w kategorii lekkiej. Natomiast jak chodzi o Alexandra Volkanovskiego to teraz musi się odbyć walka Volkanovski vs. Yair Rodriguez. Yair naprawdę spisał się wyśmienicie, zdominował i skończył przed czasem bardzo twardego rywala, także to jest walka do zrobienia. Dopiero później jak Islam i Alex będą mieli na koncie po jednym stoczonym pojedynku będziemy myśleli nad zestawieniem rewanżu.”

Prezes UFC wspomniał jednak także o innych czynnikach, które wpływają na zestawianie starć:

„Na ten moment jeszcze nic nie zakontraktowaliśmy. Wiele rzeczy wchodzi w grę kiedy robi się takie walki. Wpływają na to czas, kontuzje, problemy osobiste, cokolwiek innego. Natomiast raz jeszcze podkreślam to co ma dla mnie teraz sens to pojedynek Volkanovski vs. Rodriguez, Makhachev vs. pretendent z kategorii lekkiej, a później dopiero rewanż., Makhachev vs. Volkanovski 2.”

Zostaw ocenę
0
0