szef ufc wskazał najlepszego półśredniego w historii

Dana White wskazał najlepszego półśredniego w historii UFC

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 marca 2024

Dana White wskazał najlepszego zawodnika kategorii półśredniej który kiedykolwiek walczył w organizacji UFC. Kogo wymienił szef najlepszej ligi MMA na świecie? Nazwisko może niektórych zaskoczyć.

Zwykle myśląc o najlepszym zawodniku kategorii półśredniej fani MMA jednym tchem wymieniają nazwisko Georges St. Pierre. Inaczej jest jednak w przypadku Dany White’a, dyrektora organizacji UFC.

Szef UFC uważa, że najlepszym zawodnikiem kategorii półśredniej w historii organizacji jest Kamaru Usman. White szukał podkładki w swej opinii w fakcie, że Usman wielokrotnie mierzył się z najmocniejszymi zawodnikami swej dywizji.

– Kiedy zostałeś pieprzonym mistrzem UFC, to przeszedłeś przez kilku najgroźniejszych sk****synów, z jakimi tylko mogłeś walczyć. Kiedy mówisz o Kamaru Usmanie, to masz na myśli gościa, który przeszedł przez tą kategorię dwukrotnie. Możesz go nie lubić, mogą Ci się pewne rzeczy w nim nie podobać, ale nie możesz zaprzeczyć, że jest najlepszym zawodnikiem kategorii półśredniej wszechczasów. To Twoja sprawa, ale temu nie można zaprzeczyć.

Być może White wraz z upływającym czasem zdołał już zapomnieć osiągnięcia Kanadyjczyka, który nie tylko podobnie jak Usman mierzył się dwukrotnie z największymi rywalami, lecz również podjął udaną próbę przejścia do kategorii wyżej i zdobył mistrzowski pas.

Popularny GSP skończył zawodową karierę serią trzynastu zwycięstw z rzędu, dla porównania Usman ma aktualnie serię trzech porażek z rzędu. Ponad to St. Pierre ma na koncie 20 wygranych w octagonie UFC, a Nigeryjczyk póki co zaliczył tych zwycięstw 15.

Który z zawodników jest najlepszym półśrednim w historii UFC?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments