dana white na temat powrotu volkanovskiego

Dana White tonuje nastroje związane z szybkim powrotem Volkanovskiego do octagonu

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 października 2023

Dana White dyrektor zarządzający organizacją UFC tonuje nastroje związane z szybkim powrotem Volkanovskiego do octagonu. White wyraźnie zaznaczył, że Australijczyk najpierw musi przejść komplet badań.

Nieudanie dla Alexa Volkanovskiego przebiegła próba zdobycia drugiego trofeum mistrzowskiego. Australijczyk został znokautowany w pierwszej rundzie walki wieczoru gali UFC 294. Pas pozostał zatem w rękach Islama Makhacheva natomiast Volk wyraził chęć szybkiego powrotu do octagonu.

Dana White skomentował te słowa zawodnika. Nim przejdziemy do wypowiedzi White’a przypominamy, że w momencie, w którym Volkanovski przyjął ofertę drugiej walki z Makhachevem i zastąpił kontuzjowanego Oliveirę to miał już „dogadaną” walkę z Ilią Topurią.

Dana White o szybkim powrocie Volkanovskiego

To właśnie do tego odniósł się Dana White, gdyż Alex Volkanovski szybko zasugerował, że chce zaleczyć rozcięcia i wrócić do octagonu w styczniu. Volk ma bronić pasa UFC w kategorii piórkowej w walce z pochodzącym z Gruzji „El Matadorem”. Szef UFC tonował jednak nastroje związane z szybkim powrotem Volkanovskiego do octagonu.

„Przegrał przez nokaut kopnięciem na głowę. Najpierw sprawdźmy, czy wszystko z nim dobrze, dajmy mu czas na powrót do pełnej sprawności, a potem będziemy rozmawiać. Oczywiście jeśli pod względem zdrowotnym wszystko będzie dobrze i on będzie gotów do powrotu, to bardzo podoba mi się ten pomysł.”

Wszystko będzie zatem zależało od tego czy po przejściu wszystkich badań lekarze wyrażą zgodę na tak szybki powrót Volkanovskiego. Do gali UFC 297 w Toronto pozostały raptem trzy miesiące, wydaje się zatem że jest to termin, który może być ciężki do wypełnienia. Zwłaszcza, że Alex powinien teraz trochę odpocząć i zaleczyć rozcięcia na głowie, a dopiero później rozpocząć obóz przygotowawczy do starcia z Gruzinem.

Zostaw ocenę
2
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments