Dana White skomentował absencję Chimaeva. Khamzat odpowiedział! „Po co miałbym trenować…?”

S
0
Opublikowano: 09 maja 2023

Niepokonany Khamzat Chimaev już 8 miesięcy nie był widziany w oktagonie UFC. Powód jego absencji podał Dana White, ale sam zawodnik miał co innego do powiedzenia w tej sprawie.

Popularny „Borz” w ostatnich latach zyskał ogromną popularność w największej federacji MMA na świecie. Dość przypomnieć, że pierwsze dwie walki stoczył na przestrzeni… 10 dni. Pomijając ponad roczną przerwę spowodowaną chorobą, Czeczen regularnie pojawia się w klatce.

Ostatni pojedynek Chimaev stoczył dopiero we wrześniu, kiedy to po dużych zmianach na ostatnią chwilę spotkał się z Kevinem Hollandem. Khamzat poddał go w 133 sekundy i… znikł z radaru. Pojawiły się liczne plotki, jakoby nie mógł walczyć w USA oraz o planowanej walce w październiku. Na ten temat głos zabrał też Dana White w wywiadzie dla TSN:

„A to akurat jego wina. Coś się dzieje w jego życiu prywatnym. To nie tak, że nie dajemy mu walk, oczywiście wiesz, jak jest Cały czas to powtarzam: muszę chłopakom załatwić po 3 walk w roku, bo inaczej będę musiał im zapłacić.”

Inne zdanie w tej kwestii ma jednak… sam zainteresowany. „Borz” usłyszał chyba komentarze swojego przełożonego i napisał na Twitterze, że mijają się one z prawdą. Co więcej, urodzony w Czeczenii Szwed cały czas pozostaje w treningu.

„Nie mam problemów z walkami. Gdyby mi coś zaoferowali, to przyjąłbym ją już dawno temu. Zrobiłem już wiele obozów przygotowawczych i ani razu nie walczyłem. To nie ja jestem problemem, szykowałem się w Dubaju, potem w Tajlandii. Po co miałbym tyle trenować bez żadnej walki na horyzoncie? Nie rozumiem.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments