Dana White ostro odpowiada krytykom Power Slap. „Nikt cię nie prosi, żebyś oglądał!”

S
0
Opublikowano: 18 stycznia 2023

Nowy projekt Dany White’a, Power Slap, nie został najlepiej odebrany przez publiczność. Szef UFC postanowił odpowiedzieć wszystkim krytykom.

Jeszcze w ubiegłym roku ogłoszono, że Dana White zakłada nową ligę pod nazwą Power Slap. Jest to twór bardzo przypominający polskie gale PunchDown, gdzie stojący naprzeciwko siebie zawodnicy i zawodniczki toczyli pojedynki na „liście”. Nad Wisłą przekonano się, że tego typu walki mogą mieć tragiczne skutki.

Pomimo uderzenia z otwartej ręki swojej żony w sylwestra, co obiło się szerokim echem w mediach, Dana White nie zrezygnował z projektu, w który zaangażowali się także jego dawni partnerzy – Lorezno i Frank Fertitta. Podobnie jak w UFC, rundy w Power Slap są punktowane systemem 10-9, a kryteriami są siła uderzenia, czas powrotu do gry przeciwnika i reakcja. Zdarzają się też oczywiście nokauty.

Pierwsze wydarzenie organizacji White’a odbędzie się dziś w nocy, jednakże już teraz na szefa UFC spływa fala krytyki. Związek z tym zapewne ma wspominane karygodne zachowanie w ostatnią noc 2022 roku, jednakże sam Dana postanowił odpowiedzieć wszystkim krytykom w najnowszym wywiadzie dla Slap! Shorts.

„Wydaliśmy kupę forsy, by mieć pewność, że wystąpi dwójka całkowicie zdrowych osób. Będą mieli zapewnioną odpowiednią opiekę medyczną zarówno przed, jak i po walce. Musimy wszystkich tego nauczyć tak, jak zrobiliśmy to z MMA. Walcząc na „liście”, obrywają 3 do 5. razy na galę. Pięściarze podczas pojedynków przyjmują 300-400 ciosów. I wiesz co? Moja odpowiedź do krytyków brzmi: jeśli ci się to, k**wa, nie podoba, to tego nie oglądaj. Nikt cię o to nie prosi. Ah, oburza cię to? Idź pooglądać The Voice’a.”

Zostaw ocenę
0
0