NEWSY

Czterech świetnych strikerów zadebiutuje dziś w UFC. Zobaczcie jak walczyli do tej pory – video

Pinterest LinkedIn Tumblr

Song Kenan, Sheymon Moraes, Muslim Salikhov i Wang Guan. Co łączy czterech wymienionych? Otóż wszyscy zadebiutują dziś w UFC na gali rozgrywanej w dalekim Szanghaju. Jednak nie tylko to wiąże tych czterech fighterów – każdy z nich jest również wyśmienitym strikerem.

33-letni Muslim Salikhov jest dla dagestańskich sportów uderzanych tym kim dla zapasów w tym regionie jest Khabib Nurmagomedov. Startujący naprzemiennie w MMA i wushu zawodnik zapisał się na stałe w historii drugiego z wymienionych sportów. Pięciokrotnie zdobył tytuł Mistrza Świata, a przez fanów sportu uznawany jest za jednego z najwspanialszych zawodników w historii. Znany jako „King of Kung Fu” zawodnik w MMA zadebiutował w 2011 roku i w ciągu sześciu lat zdołał nabić bilans 13-1. Jest niepokonany od jedenastu walk, a ostatni z pojedynków skończył w ten sposób:

https://www.youtube.com/watch?v=bnzxEsEchn0

Mieliśmy Króla Kung Fu to teraz czas na tygrysa – „The Dongbei Tiger”, taki przydomek nosi Wang Guan który może pochwalić się jeszcze lepszym rekordem niż Salikhov. 31-letni zawodnik do tej pory w profesjonalnym MMA walczył osiemnaście razy notując bilans 16-1-1. Specjalizuje się w sandzie, muay thai i kickboxingu, we wszystkich wymienionych dyscyplinach regularnie startował, teraz jednak skupia się na startach w MMA. Jedyną zawodową porażkę poniósł w 2013 roku. Poniżej highlight występów fightera:

https://www.youtube.com/watch?v=agdgH29cgJo

Czas na dwóch rówieśników. Liczący 27 lat Kenan Song i Sheymon Moraes lubują się w stójkowych wymianach i nie boją się brutalnych bitew na wyniszczenie. Choć obu przyjdzie zmierzyć się w Szanghaju z zawodnikami specjalizującymi się w zapasach to jeśli będą mieli dobry dzień są w stanie odciąć rywalom prąd lub zniechęcić ich do walki za pomocą niskich kopnięć. Potencjał na zostanie jedną z nowych gwiazd ma Moraes, który trenuje w Team Black House, a jego muay thai można śmiało porównywać do tego co w octagonie prezentuje Edson Barboza. Poniżej ciekawsze występy obu zawodników:

https://www.youtube.com/watch?v=YZxs1tydkDE

Skrót artykułu przygotowanego przez redakcję BloodyElbow

 

Comments are closed.