czeski chuligan zmierzy się na ksw 91 z bardzo doświadczonym rywalem

Czeski chuligan zmierzy się na KSW 91 z bardzo doświadczonym rywalem

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 stycznia 2024

Zakontraktowany przez KSW czeski chuligan Matus Juracek zmierzy się na gali KSW 91 z Henrym Fadipe dysponującym dwukrotnie większym doświadczeniem od Prażanina.

Podczas gali KSW 91 w Libercu specjalizujący się w kończeniu walk przed czasem Henry Fadipe (14-11-1) przywita debiutującego w okrągłej klatce KSW Czecha Matusa Juracka (10-3). Do pojedynku w kategorii półśredniej dojdzie 17 lutego w hali Home Credit Arena.

Henry Fadipe ma za sobą cztery walki w okrągłej klatce. Ostatni raz rywalizował we wrześniu 2023 roku i musiał uznać wyższość Artura Szczepaniaka, byłego pretendenta do tytułu mistrzowskiego. Wcześniej pokonał Krystiana Kaszubowskiego i Alberta Odzimkowskiego, a przegrał z Marcinem Krakowiakiem. Irlandczyk rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2010.

Do tej pory wygrał czternaście konfrontacji, z których dziewięć zakończył przez nokaut, trzy przez poddanie, a jedną przez dyskwalifikację. W swojej karierze w MMA Fadipe zdobył tytuł wagi średniej cenionej afrykańskiej organizacji EFC oraz irlandzkiego Cage Gods. Wywalczył również pas mistrzowski marki Cage Legacy. Henry jest też byłym mistrzem K-1 organizacji ISKA.

Matúš Juráček zawodowe walki toczy od roku 2012. Na swoim koncie ma trzynaście pojedynków, z których dziesięć wygrał, a pięć razy kończył rywali przed czasem. W ostatnich latach związany był z marką Oktagon MMA, gdzie pięciokrotnie tryumfował w klatce.

Ostatni raz bił się w marcu minionego roku i dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo. Juráček wszystkie dotychczasowe pojedynki stoczył w Czechach. Zanim wszedł na zawodową drogę MMA, walczył również amatorsko. Dwa razy wystąpił podczas mistrzostw świata organizacji GAMMA.

Wszystkie gale federacji KSW obstawić możesz u legalnego polskiego bukmachera eFortuna.pl. Zarejestruj konto, wypełnij kupon i skorzystaj z doskonałej promocji trzech zakładów bez ryzyka.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments