Covington uderza w Muhammada! „To obrzydliwe. Powiedział, że zasłużyłem na coś, bo…”

S
0
Opublikowano: 09 maja 2023

Colby Covington nie wierzy, że spotka się wkrótce w oktagonie z Belalem Muhammadem. „Chaos” jeszcze w tym roku powinien stanąć przed kolejną szansą na mistrzostwo wagi półśredniej UFC.

„Remember the Name’”’ na zaledwie kilka tygodni przed UFC 288 zgodził się przyjąć pojedynek z Gilbertem Burnsem i to mimo trwającego wówczas ramadanu. Dla Brazylijczyka z kolei było to już 3. starcie w tym roku, ale tym razem nie zakończył go z ręką w górze. Amerykanin zwyciężył pewną decyzją sędziowską.

Dana White jeszcze przed tym starciem zapowiedział, że wygrany będzie kolejnym w kolejce do title shota. Pierwszeństwo ma jednak Colby Covington, który był rezerwowym przy ostatniej obronie Leona Edwardsa.

Popularny „Chaos” udzielił wywiadu kanałowi Submission Radio, gdzie w mocnych słowach wypowiedział się o Belalu Muhammadzie. Jego zdaniem reprezentant Chicago Fight Team nie będzie jego ewentualnym oponentem, bo nie zasłużył sobie na miano pretendenta.

„Walczyli o nic. Myślicie, że będzie czekał do 2024 roku na walkę o pas, bo nasz pojedynek przesunięto? Na jesień, albo zimę. Myślicie, że będzie siedział na uboczu? Że jest taką wielką gwiazdą, że poczeka na swoją szansę? Nie, zawalczy raz jeszcze i tak powinno się robić, gdy wygłasza się rasistowskie komentarze.”

„Chcą się pozbyć rasizmu. „Remember the racist”, Belal Muhammad. To obrzydliwe. Powiedział, że zasłużyłem na coś, bo jestem biały, z powodu koloru mojej skóry? Nikt niczego w ten sposób nie dostał. To obrzydliwe, że ktoś wytyka palcem i ocenia mnie, z powodu koloru mojej skóry. To czysty rasizm.”

Zostaw ocenę
3
0
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments