daniel cormier z sugestią dla poiriera

Cormier z sugestią dla Poiriera: „Jesteś wielką gwiazdą. Skończysz karierę to już nie wrócisz”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 czerwca 2024

Daniel Cormier nie jest zwolennikiem tego by Dustin Poirier zakończył sportową karierę. Zdaniem byłego mistrza Poirier wciąż może zrobić jeszcze kilka dużych walk.

Dustin Poirier przegrał na gali UFC 302 z Islamem Makhachevem, klubowym kolegą Daniela Cormiera. Popularny DC zakończył kilka lat temu zawodową karierę. Teraz Cormier pracuje jako komentator podczas gal UFC.

Daniel Cormier podsumowując galę UFC 302 nawiązał do wypowiedzi Dustina Poiriera po walce. Diament powiedział, że niewykluczone iż była to jego ostatnia walka w karierze. Być może nawiązując do swojego zakończenia kariery DC dał Poirierowi przestrogę, że jeśli zakończy teraz karierę to już nie wróci do octagonu.

Cormier nie jest fanem takiego rozwiązania. Zdaniem byłego mistrza UFC, Poirier wciąż jest stosunkowo młodym zawodnikiem i ma jeszcze wiele do pokazania.

– Nie chcę, żeby odchodził. Nie wiem czy powinien. Myślę, że powinien zrobić jeszcze duże walki. Jest teraz wielką gwiazdą w świecie sportów walki, ma do zarobienia sporo pieniędzy, a jego pojedynki będą ogromne.

– Ma tylko 35 lat, może walczyć jeszcze długo. Może nie tak często, ale niech walczy, bo jeśli skończysz karierę to już z tego nie wrócisz. Mimo przegranej walczył bardzo dobrze, był lepszy niż podczas walki z Benoit Saint-Denisem, szacunek dla niego i jego trenerów. Myślę, że zawalczył naprawdę dobrze. Jak przegrywasz to jesteś zawiedziony, ale ogólnie Dustin Poirier powinien być z siebie dumny za ten występ. Jeśli to koniec, gratulacje Dustinie Poirierze, zrobiłeś coś, czego niewielu się spodziewało.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments