corey anderson bellator belfast karl moore

Corey Anderson zawalczy o pas mistrzowski na gali Bellator Belfast

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 31 stycznia 2024

Organizacja Bellator szykuje nowe rozdanie w kategorii półciężkiej. Po tym jak pas zwakował Vadim Nemkov szansę wywalczenia tytułu otrzyma Corey Anderson.

Corey Anderson to były zawodnik organizacji UFC, który opuścił jej szeregi w poszukiwaniu trofeów oraz wyższej gaży. Teraz Anderson po raz trzeci w ciągu ostatnich dwóch lat stanie przed szansą wywalczenia mistrzowskiego pasa organizacji Bellator.

Pierwsze podejście Andersona do walki o pas Bellatora zakończyło się nietypowo. Amerykanin zderzył się głową z mistrzem Vadimem Nemkovem i starcie zostało przedwcześnie przerwane i uznane za nieodbyte.

W drugiej walce „Overtime” musiał uznać wyższość doskonałego Rosjanina. Później Corey pokonał jeszcze Phila Davisa, a teraz otrzyma ponowną szansę walki o mistrzowski pas.

Anderson może mówić o sporym szczęściu, gdyż jego „nemesis” zwakował mistrzowski tytuł i w poszukiwaniu kolejnych wyzwań przeniósł się do kategorii ciężkiej.

Rywalem Andersona będzie Irlandczyk Karl Moore, który ma na koncie serię czterech zwycięstw z rzędu. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że rywalom Moore’a daleko do klasy oponentów Andersona i to właśnie Amerykanin będzie faworytem.

Walka Anderson vs. Moore będzie walką wieczoru gali Bellatora w Belfaście. Wydarzenie odbędzie się 22 marca.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments