Corey Anderson vs Phil Davis

Corey Anderson vs. Phil Davis na gali Bellator 297!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 31 marca 2023

Organizacja Bellator ogłosiła niezwykle mocne zestawienie w kategorii półciężkiej. W klatce zmierzą się Corey Anderson i Phil Davis. Obaj doświadczeni Amerykanie przegrali w ostatnich latach z Vadimem Nemkovem jednak poza tym prezentowali się solidnie, jest to bez wątpienia pojedynek czołowych zawodników dywizji do 93 kilogramów.

Corey Anderson po porażce z Janem Błachowiczem opuścił organizację UFC i przeniósł się do Bellatora. Od tamtej pory „Overtime” zanotował trzy zwycięstwa i jedną porażkę. Jeden z pojedynków z udziałem Coreya został także uznany za no contest po przypadkowym zderzeniu głowami.

Biorąc pod uwagę podobną ilość walk lepiej wygląda sytuacja Phila Davisa, który wygrał pięć z sześciu ostatnich starć przegrywając wyłącznie z Rosjaninem Vadimem Nemkovem, czyli mistrzem tej kategorii.

Mimo wszystko wydaje się, że do tego zestawienia doszło w najlepszym momencie dla Andersona, gdyż 39-letni „Mr. Wonderful” powoli zmierza ku końcowi kariery natomiast Corey wciąż ma przed sobą wiele lat startów.

Interesujący jest również fakt, że obaj zawodnicy przeszli podobną drogę w zawodowej karierze. Najpierw przez wiele lat toczyli boje w UFC, a następnie przenieśli się do organizacji Bellator by nie tylko zarabiać więcej, lecz również postarać się sięgnąć o mistrzowski pas.

Pojedynek wejdzie w skład głównej karty walk gali Bellator 297, o której więcej pisaliśmy tutaj. Bellator 297: Yoel Romero zawalczy o pas. Pitbull spróbuje zdobyć trzeci tytuł!

Zostaw ocenę
0
0