Coraz większe problemy. Trener i były zawodnik UFC miał reprezentować nielegalnego bukmachera!

S
0
Opublikowano: 13 stycznia 2023

Były zawodnik kategorii półśredniej UFC i trener MMA, James Krause, może mieć jeszcze większe problemy. Zbanowany niedawno przez Danę White’a prawdopodobnie znajdzie się pod lupą… amerykańskich władz.

W latach 2013-2020 James Krause (na zdjęciu powyżej po środku) nieprzerwanie reprezentował największą federację MMA na świecie. Amerykanin stoczył łącznie 13 walk, z których wygrał aż 9, kończąc większość ze swoich przeciwników w wadze półśredniej. W ubiegłym roku w programie „The MMA Hour” ogłosił przejście na emeryturę skupiając się na roli trenera.

Krause przejął rolę głównego szkoleniowca w klubie Glory MMA, gdzie szkolił takich reprezentantów i reprezentantki UFC, jak Megan Anderson, czy Jeff Molina. Największy sukces odniósł z Brendanem Moreno – to właśnie James doprowadził Meksykanina do tymczasowego mistrzostwa kategorii muszej. Tamten rok nie zakończył się jednak dla niego pomyślnie.

Jeden z jego zawodników Darrick Minner zaliczył porażkę przez TKO już w otwierającej odsłonie, a o tym starciu zrobiło się bardzo głośno w mediach. Zawodnik, jak i jego trener, zostali zawieszenie przez Komisję Sportową Stanu Nevada w związku z ujawnieniem informacji o kontuzji Minnera, co przed pojedynkiem z Shayilanem Neurdanbieke mocno zmieniło kursy bukmacherskie. Wieści miały wyjść od samego Jamesa Krausego, a sprawą zajęło się FBI. Fighterzy zostali z kolei poinformowani przez Danę White’a, że uczęszczając na zajęcia byłego zawodnika wyłączają się ze startów w UFC.

Dotychczas niewiele było wiadomo na temat sprawy. Nowe wiadomości podało ESPN – główny trener Glory MMA miał od 2019 roku pracować jako pośrednik dla bukmachera ABCBetting.ag. Domena wskazuje, że jest to firma z Antigui i Barbudy, co czyni ją nielegalną na terenie Stanów Zjednoczonych.

Krause miał dostarczać wielu osobom loginy i możliwość obstawiania na wspomnianej stronie. Gracze oprócz obstawiania zakładów mieli też płacić samemu Jamesowi. Ten może mieć teraz nie lada problem. Obywatele USA, którzy pracowali jako pośrednicy dla zagranicznych bukmacherów, byli oskarżani o wiele przestępstw, jak uchylanie się od płacenia podatków, prowadzenie nielegalnej organizacji bukmacherskiej i pranie brudnych pieniędzy.

Zostaw ocenę
0
0