Archiwum

Co się stało? – odc. 44

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

CSS

W dzisiejszym, czterdziestym-czwartym odcinku „Co się stało?” podsumujemy wydarzenia na arenach mniejszych organizacji, podczas wędrówki po Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Japonii. Zaczynamy!

Zwycięstwem przed czasem nad Jeffem Monsonem [49-17-1], Mike Hayes [19-8-1] przerwał niechlubną passę czterech porażek z rzędu. Popularny „300” odprawił 42-letniego „Snowmana poprzez uderzenia w parterze w trzeciej rundzie. Walka odbyła się na gali Cage Warrior Combat 9: Hayes vs. Monson w Kingston, stan: Waszyngton.
W co-main evencie tej gali, po ponad półtora-rocznej przerwie do zawodowych walk w formule MMA, w wieku 51 lat powrócił były mistrz UFC w wadze ciężkiej – Maurice Smith [13-14]. „Mo” przegrał przez jednogłośną decyzję z Mattem Kovacsem [7-11].

Dwa starcia mistrzowskie zobaczyli fani podczas gali zgromadzeni w kalifornijskim kasynie San Manuel. W walce wieczoru zorganizowanej tam gali KOTC: Terrified, mistrz wagi półśredniej Joshua Aveles [14-9-1] obronił swoje trofeum ekspresowo (bowiem już w 20. sekundzie) nokautując pretendenta Krisa Armbristera [8-6]. W innym pojedynku, wakujący pas dywizji piórkowej zdobył niepokonany Henry Corrales [7-0]. Kalifornijczyk wypunktował po pięciu rundach Jeroda Spoona [6-4-1].

Brazylijski mistrz nokautu Douglas Silva de Andrade [21-0] odniósł najważniejsze zwycięstwo w swojej dotychczasowej karierze. Na 60-tej gali największej brazylijskiej organizacji Jungle Fight (w Sao Paulo), niepokonany „D’Silva” odprawił w 100 sekund, trenującego z takimi zawodnikami jak: Jacare Souza czy Diego Nunes, Fabiano Nogueirę [6-3].

Pozostajemy w Sao Paulo, bowiem równocześnie z Jungle Fight odbywała się gala Max Sport – 13.3, a na niej: dwukrotny półfinalista turnieju Bellatora w kategorii do 66 kg, Alexandre Bezerra [16-3] poddał poprzez RNC (duszenie zza pleców) w pierwszej rundzie Bruno Diasa [16-6].

Legitymujący się perfekcyjnym rekordem, trenujący w Nova Uniao Kimura – Luis Philipe Lins [7-0] pokonał przez ground and pound w drugiej rundzie 27-letniego Armando Sixela [7-3]. Walka odbyła się podczas Bitetti Combat 18 w Rio De Janeiro. Tego wieczoru wystąpił również znany z KSW i Fighters Areny Vitor Nobrega [13-8-1], który poległ niejednogłośną decyzją sędziów z 31-letnim specjalistą od duszeń – Carlosem Alexandre [10-5].

Piąte zwycięstwo z rzędu odniósł, który na gali Pancrase 253 znokautował w 23. sekundy zawodnika gospodarzy Shingo Suzukiego [9-7-3]. W innym starciu japońsko-brazylijskim, górą był zawodnik z kraju kwitnącej wiśni, w osobie Akiry Okady [7-3-2], który na dystansie 15 minut wypunktował reprezentanta Teamu Nogueira – Mauricio Reisa [16-9].