Archiwum

Co się stało? – odc. 43

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

CSS

Czas na kolejny, 43-ci flash z mnieszych gal na świecie. W tym odcinku zawitamy do Chorwacji, Japonii, USA, Kanady i Peru. Zaczynamy!

Niegdyś mistrz UFC w wadze ciężkiej, a obecnie walczący w LHW, Ricco Rodriguez [52-21] odniósł ważne, choć nieco niespodziewane zwycięstwo nad weteranem japońskich ringów Zelgiem Galesiciem [11-9] na FFC 8 w Zagrzebiu, kończąc swojego przeciwnika poddaniem przez armbar. Po walce Galesic rzucił rękawice na matę ringu, co najpewniej miało symbolizować zakończenie kariery przez efektownego niegdyś Chorwata. Wideo poniżej:

Weteran UFC, mocny kanadyjski półciężki David Loiseau [23-10] w 15 sekund rozprawił się z – o cztery lata młodszym – rodakiem Mike’m Kentem [9-4], za pomocą brutalnego ground and pound podczas walki wieczoru na gali ECC 18 – Road to Glory w kanadyjskim mieście Halifax.

Najlepszy słomkowy na świecie Rambaa Somdet powrócił na gali Grabaka – Grabaka Live! 3, aby odebrać zabrane mu miejsce lidera w kategorii do 122 funtów. 39-letni „M16” na dystansie dwóch rund wypunktował Kenichiego Sawade [8-18-4]. W walce wieczoru tej gali weteran Pride i Pancrase – Sanae Kikuta [31-8-3] szybko poddał armbarem powracającego do startów po 9-letniej przerwie, weterana legendarnej organizacji Rings – Masayukiego Naruse [6-13]. W innej walce: znany z pojedynku z Mamedem Chalidowem (z Sengoku – Soul of Fight), Yuki Sasaki [24-20-2] zwyciężył przez decyzję sędziowską debiutanta z Korei Południowej – Ryula Kima [0-1].

Podczas gali Cage Fury FC 28 w Atlantic City odbyła się (oryginalnie planowana na sierpień) walka o wakujący pas wagi lekkiej CFFC pomiędzy weteranem UFC – Charliem Brennemanem [19-5], a Kylem Bakerem [12-9]. „The Spaniard” zgarnął tytuł dzięki poddaniu przez duszenie zawodnika z MMA Institute.

Na 24-tej gali peruwiańskiej organizacji Inka Fighting w Limie, brazylijski król nokautu – Luis Santos [59-9-1], tym razem poddał swojego rywala, a jego ofiarą padł nieporównywalnie mniej doświadczony Edilson Moreira Alves [6-5].