Archiwum

Co się stało? – odc. 38

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

CSS

Dzisiejszy odcinek to telegraficzny skrót wydarzeń z fińskiego Cage 23 i amerykańskiego Ring of Combat 46. Zaczynamy!

Niegdyś półfinalista turnieju wagi lekkiej Bellatora, a obecnie błąkający się po galach mniejszych organizacji – Eric Reynolds [18-6] – nie dał najmniejszych szans zwolnionemu niedawno z UFC Antonowi Kuivanen’owi [18-7], fundując mu nokaut techniczny na gali Cage 23, w finladzkim mieście Vantaa. Powyższe starcie było main eventem tejże gali, a zwycięski w tym pojedynku – Reynolds – zostął tym samym mistrzem Cage w kategorii lekkiej.
Rewelacyjny Tom Niinimaki [20-5-1] obronił tytuł dywizji piórkowej dzięki poddaniu w drugiej rundzie gościa z San Diego, w osobie byłego zawodnika UFC – Walela Watsona [11-6]. Tym samym Fin przedłużył serię zwycięstw do 11, a niepokonany pozostaje od… 2006-go roku.
W kolejnej, wartej wspomnienia walce, znajdujący się jakiś czas temu o krok od UFC – Marcus Vanttinen [23-5] – zwyciężył przez większościową decyzję sędziowską Duńczyka – Joachima Christensena [8-3].

Znajdujący się na równi pochyłej Miodrag Petkovic [32-20-1] odniósł siódmą porażkę w ośmiu ostatnich walkach, przegrywając swoją walkę przez TKO w pierwszej rundzie – na gali Ring Of Combat 46 (w Atlantic City) – przeciwko noszącemu wymowny pseudonim „Brutal”, Brendanowi Barrettowi [9-6-1]. Dla Amerykanina było to piąte zwycięstwo z rzędu, a zarazem pierwsza udana obrona czempionatu w kategorii królewskiej.
Na gali zawalczył również niepokonany 24-latek z New Yersey – Frankie Perez [7-0] – który z koleji, zadusił w pierwszej rundzie mało wymagającego Rafaela Fagundesa [4-10].