Archiwum

Co się stało? – odc. 37

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

CSS

Czas na kolejny odcinek „Co się stało”, w którym przyjrzymy się weekendowym wydarzeniom podczas mniejszych gal za granicą. Zaczynamy!

Podczas gali CFC 8 w Winnipeg – okrągłe pięćdziesiąte zwycięstwo, a zarazem trzecie z rzędu do dorobku – dopisał Joe Doerksen [50-16]. „El Dirte” w połowie pierwszej rundy odklepał armbarem swojego rodaka – Mike’a Kenta [9-3]. Dla Kenta była to trzecia porażka w ostatnich czterech występach. W walce w kategorii lekkiej, utalentowany Kevin Lee [5-0] potrzebował zaledwie 46 sekund, aby poddać miejscowego zawodnika – Travisa Gervaisa [3-1].

W sobotni wieczór w Sao Paulo odbyła się 58-ma gala największej brazylijskiej organizacji – Jungle Fight. Tym razem zabrakło najbardziej rozpoznawalnych zawodników z Kraju Kawy, ale nie zabrakło emocji i efektownych skończeń. W walce wieczoru bardzo agresywnie walczący, zawodnik kategorii muszej – Rayner Silva [4-1] szybko odprawił uderzeniami w parterze bardziej doświadczonego Juniora Boya [8-3]. W innym starciu Argetyńczyk Martin Ottaviano [4-0] zachował niesplamiony rekord dzięki ekspresowemu poddaniu armbarem Paragwajczyka Cristiana Torresa [2-2]. Walka odbyła się w limicie wagi półciężkiej.

Słabość rozpiski Jungle Fight próbowała wykorzystać nowa organizacja na brazylijskim rynku – Premium Fight Championship, która dzień wcześniej, również w Sao Paulo, zorganizowała nieporównywalnie lepiej obsadzoną galę, oznaczoną numerem „2”. W starciu o pas dywizji piórkowej, świeżo zwolniony z UFC – Junior Assuncao [14-5] po 17-tu minutach walki „odklepał” kimurą faworyta publiczności, utalentowanego Guilherme Faria de Souzę [10-5]. W innych walkach: trenujący w Teamie Nogueira – Eduardo Pachu [16-7] – zwyciężył przez ground and pound w pierwszej rundzie Tiago Passosa [5-4]; Alvaro Rodrigo Moreira Gomes [9-1] poddał za pomocą duszenia zza pleców tuż przed końcem pierwszej rundy – Sergio Vieirę [7-6]; a Douglas Dias [7-3] pewnie wypunktował Adilsona Diasa [3-3].

23-letni Kleber Koike Erbst [13-3-1] znokautował w drugiej połowie, drugiej rundy 26-letniego Yutaka Uedę [8-5-1] i tym samym przedłużył serię zwycięstw z rzędu do dziewięciu. Pojedynek miał miejsce podczas gali DEEP: Hamamatsu Impact 2013 w Shizuoce.

W Denver (USA) odbyła się gala Kickdown 110, podczas której były zawodnik UFC i Bellatora – Alvin Robinson [13-7] stanął twarzą w twarz z mistrzem tej organizacji Joeyem Munozem [2-1]. „Kid” nie dał szans zawodnikowi z Nebraski i poddał go już w pierwszej rundzie zdobywając tym samym pas Kickdown MMA.