Archiwum

Co się stało? – odc. 35

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

CSS

W ostatnich dniach utrzymywaliśmy Was na bieżąco z tym co wydarzało się na: UFC, RFA w USA, Challenge MMA (w Kanadzie), EFC Africa (w RPA) czy SFL (w Indiach). Poniżej skrót wydarzeń z mniejszych gal zza granicy. Zaczynamy!

Na 26-tej gali Cage Fury Fighting Championships (w Atlantic City) zobaczyliśmy jedną z dwóch planowanych walk o pas, jako że nie doszło do walki Charliego Brennemana o pas wagi lekkiej. W walce wieczoru, po raz czwarty tytułu bronił czempion CFFC w kategorii półśredniej – George Sullivan [14-3, 1 NC]. Fighter z New Jersey, trenujący w gymie Kurta Pellegrino, odprawił przed czasem pretendenta – Jesusa Martineza [8-4], kończąc walkę uderzeniami w parterze.
W co-main evencie gali w Atlantic City, weteran Bellatora – Duane Bastress [7-2] – potrzebował 33 sekund w trzeciej rundzie, aby zasypać Mike’a Stewarta [8-5] gradem ciosów w parterze i w ten sposób doprowadzić do zakończenia walki.

Na ShinZo Fight Sport 1 w Gwatemali, młodszy brat znanego z UFC i WEC Anthony’ego – Chidi Njokuani [9-4] – wrócił na zwycięskie tory po marcowej porażce z Kimballem. „Chidi Bang Bang” skończył w pierwszej rundzie journeymana w osobie LeVona Maynarda [12-10].
Pierwszą walkę od niemal 2,5 roku wygrał znany z gal Strikeforce i Bellatora – Waachiim Spiritwolf [10-12-1], który przez ground and pound w trzeciej rundzie uporał się z 26-letnim Jamesem Chaneyem [7-5] z Oakland.

Podczas King of the Cage – Unprecedented, w kalifornijskim mieście Oroville, Josh Hinkle [12-3] wypunktował byłego mistrza dywizji półśredniej KOTC – Sama Liera [8-5]. Dla zawodnika z Chico było to czwarte zwycięstwo z rzędu i najpewniej wywalczył on sobie możliwość stanięcia w szranki ze zwycięzcą walki o pas pomiędzy: obecnym czempionem – Davidem Gomezem [15-5], a Joshua Avelesem [12-9-1].