Archiwum

Co się stało? – odc. 18

Pinterest LinkedIn Tumblr

CSS

W ostatnich dniach pisaliśmy o rozstrzygnięciach: Bellatora 90, UFC 157, a także walki Grove vs. Taylor na K-Oz Entertainment: Bragging Rights 5. W czasie przesunięta została gala Abu Dhabi Warriors 2. W tym odcinku Co się stało? przyjrzymy się więc starciom z innych gal, z udziałem takich zawodników jak: Paul Daley, Trevor Prangley czy Satoshi Ishii. Zaczynamy!

Na gali Cage Contenders 16 w Dublinie po raz pierwszy od lipcowego występu w Bellatorze zawalczył Paul Daley [31-12-2]. Mający problemy prawne z federacją Rebneya – Daley – prawdopodobnie już nie zawalczy na galach drugiej siły światowego MMA, więc postanowił on zacząć poszukiwania nowego pracodawcy. Rękę do niego wyciągnęła irlandzka organizacja Cage Contenders. I tak oto popularny „Semtex” zmierzył się na 16-tym ich evencie z francuskim zawodnikiem Patrickem Vallee [9-5-1], który jako jeden z nielicznych postanowił przyjąć wyzwanie i stanąć naprzeciw zawodnika, który ciosami posyłał na deski Nicka Diaza. Efekt takiego starcia był do przewidzenia: weteran UFC, Strikeforce i Cage Rage znoakutował rywala w drugiej rundzie latającym kolanem. Poniżej fotogaleria z walki – autorstwa youngphotostudio:

Na gali IGF – Genome 24 w Tokio mistrz olipijski w judo Satoshi Ishii [6-2-1] ostatecznie nie zawalczył z awizowanym uprzednio Jeffem Monsonem, a jego przeciwnikiem został były zawodnik UFC Sean McCorkle [16-5]. Nie przeszkodziło to jednak fighterowi z Kraju Kwitnącej Wiśni w szybkim odprawieniu rywala, bowiem już w pierwszej rundzie Japończyk poddał Amerykanina przez kimurę.

W walce wieczoru na kolejnej gali King Of The Cage zatytułowanej KOTC – Free Fall 2, weteran Strikeforce, UFC i Bellatora – Trevor Prangley [28-9-1] nie miał żadnych problemów ze swoim rywalem Danem Moliną [11-8] i szybko poddał go kimurą.

Pierwszą porażkę w swojej zawodowej karierze odniósł Sean Peters [5-1]. „Cubby” nie sprostał Brazylijczykowi Lucio de Abreu Curado [6-2] i uległ mu na punkty na gali Jungle Fight 49, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Rio De Janeiro.

Comments are closed.