Archiwum

Co się stało – odc. 13

Pinterest LinkedIn Tumblr

CSS

W miniony weekend z pierwszą galą w 2013-tym roku ruszyło UFC, nowy sezon rozpoczął Bellator, a kolejne eventy zorganizowały prężnie rozwijające się w Stanach organizacje: RFA i CFA. Podsumowanie powyższych gal czas zacząć!

Michael Chandler [11-0, 5 w rankingu wagi lekkiej myMMA] w efektowny sposób obronił pas mistrzowski Bellatora w wadze lekkiej na gali Bellator 85, odprawiając przez duszenie od tyłu w 2. rundzie Ricka Hawna [14-2, 13 w rankingu wagi lekkiej myMMA]. Teraz 26-letniemu zapaśnikowi pozostaje czekać na zwycięzcę walki Held – Jansen, 7-go marca w zaległym finale z siódmego sezonu Bellatora. W innej walce wagi mistrzowskiej Pat Curran [18-4, 2 w rankingu wagi piórkowej myMMA] zrobił – w oczach 2 sedziów – wystarczająco, aby wygrać na punkty z Patricio Freire [17-2]. Bez niespodzianek nie obyło się za to w fazie ćwierćfinałów turnieju wagi półciężkiej, z których największą sensacją była szybka porażka przez TKO Renato Sobrala [37-10, 17 w rankinu wagi półciężkiej myMMA]. Były mistrz Strikeforce nie sprostał lepiej wyglądającemu fizycznie Rosjaninowi Mikhailowi Zayatsowi [20-6]. Sporym zaskoczeniem było również zwycięstwo dotychczas mało znanego szerszej publiczności Jacoba Noe [9-1] nad pogromcą Kimbo Slice’a i Ricco Rodrigueza Sethem Petruzellim [14-7]. Trzecim półfinalistą został Emanuel Newton [19-7] po tym jak „udusił” Atanasa Djambazova [17-3]. Wyniki wszystkich walk TUTAJ.

Na brazylijskiej gali UFC on FX 7, Vitor Belfort [22-10, 7 w rankingu wagi średniej myMMA] został kolejnym zawodnikiem ze światowej ścisłej czołówki, który poradził sobie z Michaelem Bispingiem [23-5, 5 w rankingu wagi średniej myMMA]. „Phenom” powalił Anglika na matę klatki – wysokim kopnieciem, a następnie dobił rywala za pomocą błyskawicznego ground and pound. Gabriel Gonzaga [14-6] wrócił na dobre do UFC. Dawny pretendent do pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej potrzebował zaledwie 6. minut na poddanie – znanego z wysokich umiejętności kickboxerskich – Bena Rothwella [32-9, 16 w rankingu wagi ciężkiej myMMA]. Wygląda na to, że rosyjski sambista i judoka – Khabib Nurmagomedov [19-0, 19 w rankingu wagi lekkiej myMMA] na dłużej zadomowi się w czołówce wagi lekkiej. Dwukrotny mistrz świata sambo w niespełna 2 minuty odprawił uderzeniami faworyta publiczności – Thiago Tavaresa [17-5-1] – i na pewno wielu czołowych zawodników tej dywizji zastanowi się 2 razy zanim zdecyduje się na walkę z niepokonanym Rosjaninem. Pełne wyniki UFC on FX 7 TUTAJ.

James Krause [19-4] udanie zrewanżował się dwukrotnemu finaliście turniejów Bellatora Tobiemu Imadzie [30-18] za porażkę 2010-go roku. 26-latek z Missouri wypunktował rywala w walce wieczoru Resurrection Fight Alliance 6 i tym samym przedłużył serię zwycięstw do siedmiu. W innej walce tej weteran UFC oraz niegdyś pretendent do tytułu WEC w kategorii półśredniej – Brock Larson [36-7] „wyciągnął” decyzję nad gwiazdorem brazylijskich klatek – Eduardo Pamploną [15-4].

Na gali Championship Fighting Alliance 9 na Florydzie, weteran Pride, a zarazem członek elitarnego gymu Blackzilians – Luiz Firmino [16-6] zwyciężył przez decyzję weterana Bellatora Luisem Palomino [20-8] i tym samym został mistrzem wagi lekkiej CFA. W walce o pas wagi w kategorii muszej: Joshua Sampo [8-2, 8 w rankingu wagi muszej myMMA] pewnie jeszcze awansuje w rankingach po poddaniu – przez duszenie gilotynowe – znanego z Bellatora Alexisa Villi [11-3]. Dla 41-letniego reprezentanta ATT – który we wrześniu 2011-go roku wsławił się znokautowaniem Joe Warrena – była to trzecia porażka z rzędu. Mistrzowskie trofeum do domu zabrał też półśredni Marcelo Alfaya [15-6] po błyskawicznym znokautowaniu Valdira Araujo [11-4].

Comments are closed.