Khamzat chimaev co dalej potencjalny termin powrotu

Co dalej z Chimaevem? Znamy potencjalny termin powrotu

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 25 czerwca 2024

Pierwsze informacje z obozu Khamzata Chimaeva. Okazuje się, że przerwa Czeczena będzie długa. Pojawiła się już jednak data potencjalnego powrotu do octagonu UFC.

Khamzat Chimaev miał wystąpić w walce wieczoru gali UFC w Rijadzie. Niestety utalentowany zawodnik po raz kolejny wypadł z wydarzenia z powodu choroby. Chimaev wylądował w szpitalu, a choć trzy dni później zamieścił zdjęcie z wycieczki na quadach okazuje się, że problemy faktycznie były poważne.

Na temat problemów zdrowotnych Chimaeva wypowiedział się Alexander Gustafsson, były pretendent do mistrzowskiego pasa UFC. „Mauler”, który przez wiele lat trenował wspólnie z Chimaevem w szwedzkim ALLSTARS Team powiedział, że Khamzat powinien przejść dokładne badania, gdyż w trakcie okresu przygotowawczego bardzo często ma katar, gorączkę oraz poci się bardziej niż klubowi koledzy.

Gustafsson podkreślił, że musi być konkretna przyczyna tego, że podczas wzmożonego wysiłku Chimaev regularnie jest osłabiony i zaczyna chorować nie tylko do stopnia, w którym nie jest w stanie trenować co po prostu trafia do szpitala.

Teraz pojawiły się wstępne informacje na temat tego kiedy należy się spodziewać powrotu Chimaeva do octagonu. Przedstawiciele obozu Khamzata przekazali agencji TASS, że zawodnik będzie gotowy na galę UFC 308, która odbędzie się 26 października w Abu Dhabi. Podkreślono jednak, że wiele będzie zależało od kondycji i zdrowia Chimaeva i tego jak jego organizm zareaguje na mocne treningi.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments