chimaev khamzat

Chimaev twierdzi, że UFC zaproponowało mu walkę z Pereirą!

S
0
Opublikowano: 21 listopada 2022

Niepokonana gwiazda UFC twierdzi, że dostał propozycję walki z nowym mistrzem kategorii średniej. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne ze względu na rzekomy termin starcia.

Podczas ostatniej numerowanej gali UFC 281 Alex Pereira zmierzył się z Israelem Adesanyą i zakończył trylogię kolejnym zwycięstwem. Najpierw dwukrotnie pokonał Nigeryjczyka w kickboxingu, najpierw przez decyzję, a w rewanżu po ciężkim nokaucie.

Pereira vs Chimaev na UFC 282?

Tym razem pojedynek rozstrzygnął się w ostatniej odsłonie, a Brazylijczyk odwrócił losy starcia. Gdyby walka zakończyła się na kartach punktowych, w górę powędrowałaby ręka Adesanyi. Rywal jednak do tego nie dopuścił i potężnymi ciosami rozbił mistrza w piątej odsłonie.

Co ciekawe, Pereira potrzebował zaledwie 8 zawodowych pojedynków i 4 występów w oktagonie, aby sięgnąć po mistrzowski tytuł największej organizacji MMA na świecie.

Teraz przed Pereirą być może jeszcze większe wyzwania. Za pośrednictwem social mediów niepokonany Khamzat Chimaev oświadczył, że rzekomo dostał ofertę walki o pas wagi średniej i już zgodził się na takie zestawienie. Na Twitterze przekazał:

– Alex Pereira, 10 grudnia, jedziemy. Ja już się zgodziłem. Teraz twoja kolej.

Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, żeby federacja zaproponowała taką walkę na gali UFC 282. Alex Pereira dopiero co stoczył 5-rundową stójkową wojnę i tak szybki powrót do klatki wydaje się po prostu niemożliwy.

Źródło: Twitter

Zostaw ocenę
0
0