UFC Diaz vs Rockhold

Chael Sonnen proponuje bój Nick Diaz vs. Luke Rockhold: „Nie wiem jakim cudem tych dwóch gości z Kalifornii jeszcze z sobą nie walczyło.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 stycznia 2023

Chael Sonnen znalazł odpowiedniego rywala na powrót Luke’a Rockholda do zawodowych startów. Chael uważa, że były mistrz Strikeforce i UFC publikując zdjęcia z treningu najpewniej otrzymał już odpowiednią ofertę od organizacji UFC. Pytanie tylko z kim miałby się zmierzyć Luke? Cóż i tutaj Sonnen ma gotowe rozwiązanie.

Chael Sonnen, były pretendent do tytułu organizacji UFC, aktualnie pracujący jako ekspert organizacji Bellator zwykle zamieszcza na swoim kanale na youtube materiały video, w których komentuje zestawienia lub sugeruje intrygujące pojedynki matchmakerom czołowych organizacji.

Nie inaczej jest tym razem, gdyż Sonnen skomentował możliwość powrotu Rockholda z emerytury. Oto co Chael powiedział na temat prawdopodobnego powrotu Luke’a do startów:

„Pamiętacie stare powiedzenie, że zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów? Tak jest w tym wypadku, wystarczy spojrzeć na jego fotkę. Widać, że trenuje, że ma plany powrotu. Jak spojrzymy na jego sytuację to jest bardzo trudna. Dlaczego? Nie jest on mistrzem, ani pretendentem. Dlatego wciąż musi udowadniać swoją wartość, wygrywając kolejne walki, co jest ogółem trudne dla zawodników, jeszcze trudniejsze dla doświadczonych fighterów, a najtrudniejsze dla byłych mistrzów, a Luke przecież jest byłym mistrzem. Myślę, że to jest cool, że on stara się wrócić do gry na wysokim poziomie. Natomiast w pewnym momencie ciężko jest się utrzymać w czołówce co pokazują ostatnie przypadki Alistaira Overeema, Juniora dos Santosa i TJ’a Dillashawa. Myślę jednak, że taki los nie spotka Luke’a. W podobnej sytuacji jest Nick Diaz, również jest prawdziwym weteranem, którego kochają fani jednak nie walczy już z tymi zawodnikami, którzy aktualnie są na topie. Także czas na walkę Nick Diaz vs. Luke Rockhold. Panowie do dzieła. Nie wiem jakim cudem tych dwóch gości z Kalifornii jeszcze z sobą nie walczyło.”

Zostaw ocenę
0
0