bellator 290 bader fedor 2

Chael Sonnen nakręca hype na galę Bellator 290: „Nikt nie pokonał Fedora dwukrotnie”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 27 stycznia 2023

Chael Sonnen w kolejnym segmencie „Why it Matters” zapowiedział walkę wieczoru gali Bellator 290. Amerykanin zwrócił uwagę na dwa bardzo interesujące detale, które wyciągnął ze statystyk obu zawodników. Bez dwóch zdań rewanżowa walka Ryana Badera z Fedorem Emelianenko zapowiada się epicko.

Zawodnicy zmierzyli się po raz pierwszy 26 stycznia 2019 roku i wtedy Amerykanin bardzo szybko posłał legendarnego Rosjanina na deski. Ryan Bader potrzebował zaledwie 35 sekund do odniesienia zwycięstwa. Warto zaznaczyć, że „Darth” jest mistrzem kategorii ciężkiej po dziś dzień.

Fedor Emelianenko po przegranej z Baderem zanotował wygrane z Rampagem Jacksonem oraz Timem Johnsonem. Później „The Last Emperor” pozostawał nieaktywny, a w trakcie negocjacji z prezesem Scottem Cokerem postawił sprawę jasno – „jestem gotów do tego by wejść do klatki po raz ostatni, ale moim rywalem musi być Ryan Bader.”

Zawodnicy zmierzą się w nocy z soboty 4 stycznia na niedzielę, 5 stycznia. Walka wieczoru gali Bellator 290 zapowiada się niezwykle emocjonująco, a cała główna karta wydarzenia będzie transmitowana za darmo w stacji CBS, czyli jednej z trzech największych sieci telewizyjnych w USA.

Chael Sonnen zapowiadając pojedynek zwrócił uwagę na bardzo istotny szczegół. Oto co powiedział Sonnen:

„Nikt nie pokonał Fedora Emelianenko dwukrotnie, a Ryan Bader nigdy nie przegrał rewanżowego starcia. Walka o pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Najlepszy zawodnik tej dywizji w historii kontra aktualny mistrz. To jedna z tych walk, które po prostu muszą mieć miejsce. Nie możecie przegapić tego pojedynku, a będzie on transmitowany przez CBS!”

Kto jest waszym faworytem w rewanżowej potyczce? Stawiacie na żywą legendę, a może bardziej skłaniacie się ku wygranej aktualnego championa?

Zostaw ocenę
0
0