CAVEMMA 2 karta walk

CAVEMMA 2: Sowiński vs. Łebkowski – graficzna karta walk

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 07 stycznia 2023

W main evencie gali CAVEMMA 2: Resurrection zmierzą się Artur Sowiński i Kamil Łebkowski. Pojedynek Kornika z Bombą zakontraktowano na kontrowersyjnych, brutalnych zasadach CAVE. W tej walce spodziewajcie się wszystkiego bo dozwolone będą uderzenia głową, stompy oraz soccer kicki. Jakie pojedynki znalazły się jeszcze w karcie walk?

Artur Sowiński był w przeszłości mistrzem federacji KSW w kategorii piórkowej, zdobył także pas mistrzowski EFM Show w kategorii lekkiej. Kornik, który w przeszłości bił się z takimi zawodnikami jak Kleber Koike czy Conor McGregor, teraz wejdzie do klatki w Jastrzębiu by stoczyć pojedynek na brutalnych zasadach.

Kamil Łebkowski to zawodnik, którego wszyscy fani MMA kojarzą ze startów na galach PLMMA oraz FENBomba z niepowodzeniem próbował także swoich sił w organizacjach ACA i Armia Fight Night. Reprezentant teamu Dziki Wschód odbił się po serii czterech porażek i we wrześniu zanotował wygraną na gali w Niemczech.

Zasady organizacji CAVE umożliwiają atakowanie rywala głową, a także kopanie leżącego przeciwnika. Standardowo można również bić rywala łokciami czy zasypać go gradem ciosów w parterze. W pojedynku Sowiński vs. Łebkowski można się spodziewać absolutnie wszystkiego.

Jeden z czołowych i najbardziej rozpoznawalnych polskich zawodników MMA kategorii półciężkiej Michał Pasternak (16-8) powróci do klatki 13 stycznia w walce wieczoru gali CAVEMMA 2 w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie zmierzy się z Adamem Kowalskim (13-7-1).

W ostatnich latach Michał Pasternak wyrósł na jednego z najbardziej charyzmatycznych zawodników mieszanych sztuk walki w Polsce. „Wampir” jest niepokonanym mistrzem walk na gołe pięści WOTORE oraz weteranem takich organizacji jak ONE ChampionshipOktagon MMA.

Jego rywal Adam Kowalski jest starszy o rok, ostatnio występował na galach FEN, ale ma na koncie także walki dla ACB i Celtic Gladiator. Starcie Pasternak-Kowalski mogło się odbyć już w 2020 roku z mistrzowskim pasem FEN w stawce, ale wówczas nie udało się osiągnąć porozumienia między obozami wojowników. Jak głosi przysłowie – co się odwlecze, to nie uciecze!

Graficzna karta walk CAVEMMA 2.

Karta walk:

 • 73 kg: Artur Sowiński (23-14) vs. Kamil Łebkowski (19-13) – main event (zasady CAVEMMA)
 • 93 kg: Michał Pasternak (16-8) vs Adam Kowalski (13-7-1) – co-main event
 • 64 kg: Jose Marcos (11-7) vs Sylwester Miller (10-6)
 • 77 kg: Wiktor Zalewski (3-1) vs Mohamed Ghalab (6-6)
 • 84 kg: Jakub Dobek (1-0) vs Kamil Korzeniewski (1-0)
 • 66 kg: Nodar Phatian vs Paweł Domin
 • 70 kg: Patryk Marzec (0-1) vs Patryk Fojcik (1-2)
 • 68 kg: Patryk Semeniukvs Nika Phatian (3-1)
 • 66 kg: Ruslan Bereznevych vs Jonatan Kujawa
 • 84 kg: Piotr Sinkiewicz vs Przemysław Kampa
 • 84 kg: Bartosz Suszek vs Paweł Duszyński
Zostaw ocenę
0
0