Były polski zawodnik UFC skazany! Adam W. usłyszał wyrok pozbawienia wolności!

S
2
Opublikowano: 15 czerwca 2023

Dnia 15 czerwca odczytano wyrok w procesie dotyczącym pseudokibiców Ruchu Chorzów – Psycho Fans. Jednym ze skazanych członków grupy jest też Adam W., były zawodnik UFC. Wiadomo już ile czasu „za kratkami” spędzi „Siwy”!

Polski ciężki do największej organizacji MMA na świecie trafił w 2017 roku. Miał zadebiutować podczas drugiej gali UFC w Polsce, która odbywała się w Gdańsku. Ze względów bezpieczeństwa jego pojedynek musiał zostać przełożony – ze względu na chuliganów miejscowej Lechii zagrożone było zdrowie sympatyzującego z Ruchem Chorzów „Siwego”.

Kilka miesięcy po ostatniej, przegranej walce Adama W. w UFC media obiegła głośna informacja. Fighter w styczniu 2019 roku został aresztowany przez CBŚ, wraz z dziewięcioma osobami związanymi z grupą pseudokibiców znanej jako „Psycho Fans”. Wszystkim przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu narkotykami, rozbojów oraz udziału w ustawkach. W przyszłym roku go wypuszczono, a „Siwy” stoczył też 13. zawodową walkę w MMA. Na gali MMA Attack 4 pokonał przez TKO Oliego Thompsona.

Adam W. skazany!

Po czterech latach od rozpoczęcia zakończył się proces w sprawie chuliganów chorzowskiego Ruchu. Sędzia Ewa Wrońska nie miała wątpliwości, że oskarżeni założyli gang. Wśród nich znajdował się też Adam W. Na ile skazany został były zawodnik UFC?

Sędzia wymierzyła mu karę 3 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny i „Siwemu”, podobnie jak innym, przysługuje apelacja.

„Ich działalność wykraczała poza ramy kibicowania. Brali udział w ustawkach, włamaniach, pobiciach, eliminowali też kibiców innych drużyn piłkarskich. (…) Założona przez oskarżonych grupa była zorganizowana, zhierachizowana i nie każdy mógł zostać jej członkiem” – powiedziała w uzasadnieniu wyroku Ewa Wrońska.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zostaw ocenę
10
15
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tata
1 rok temu

Wybiórcza, kto pisał ten artykuł „Brali udział Brali udział w ustawkach”

Tadeusz
Reply to  Tata
1 rok temu

Najlepsze jest to że w przyszłym roku go wypuszczono 🤣🤣🤦