WYWIADY

Bruno Dos Santos: „Stanę na przeciw każdego, kto jest blisko walki o tytuł, jest przyjemnym dla oka publiki fighterem, ale ważne żeby walka była dobra do organizacji.” [PL]

Pinterest LinkedIn Tumblr

Serdecznie zapraszamy do odczytania wywiadu, którego udzielił nam były pretendent do pasa KSW w dywizji do 61 kilogramów – Bruno „Gafanhoto” Dos Santos..

  • Cześć Bruno! Jak oceniłbyś swój występ przeciwko Pawłowi Polityło na KSW 62? Czy widzisz w nim jakieś rzeczy, które mógłbyś poprawić?

Odpowiedź: To nie był jeden z najlepszych występów, nie spodziewałem się, że zostawię to sędziom. Zabrakło mi precyzji i mocnego uderzenia.

  • Na KSW 63 odbędzie się walka w twojej wadze pomiędzy Antunem Raciciem a Jakubem Wikłaczem. Jak oceniacie ten pojedynek i kto Waszym zdaniem wygra?

Odpowiedź: Myślę, że Racic wygra tę walkę, jego styl nakłada większą presję na rywala, i ponieważ są tylko 3 rundy, będzie się mniej męczył.

  • TJ Dillashaw niedawno powrócił do walki po dwuletnim zawieszeniu. Czy oglądałeś tę walkę i jak oceniasz jego występ?

Odpowiedź: Obejrzałem jego walkę. Myślę, że był trochę wybity z rytmu i w następnej walce wróci mocniejszy.

  • Czy w Twoim klubie jest ktoś, kogo chciałbyś zobaczyć w KSW?

Odpowiedź: Chciałbym, żeby João Samurai został zakontraktowany. Jego rekord to 11-4, a wszyscy jego rywale skończyli znokautowani.

  • Dużo mówi się o powrocie aktualnego mistrza wagi piórkowej Sebastiana Przybysza zaraz po wakacjach, więc możemy przypuszczać, że nie będziesz jego kolejnym przeciwnikiem, mimo że zapowiedziałeś, że jesteś chętny. Czy chciałbyś wrócić do klatki i z kim chciałbyś się zmierzyć?

Odpowiedź: Stanę na przeciw każdemu, kto jest blisko walki o tytuł, jest przyjemnym dla oka publiki fighterem, ale ważne żeby walka była dobra do organizacji.

  • Jeśli dojdzie do walki z Przybyszem, to gdzie widzisz swoje atuty w tej walce?

Odpowiedź: Zawalczę z nim w każdej płaszczyźnie, lubię pozwolić walce, aby się rozwinęła, by móc wyczuć, gdzie ją zakończyć.

  • Na UFC 267 dojdzie do walki o pas wagi koguciej, gdzie Aljamain Sterling pierwszy raz będzie bronił swojego pasa, a jego przeciwnikiem będzie Petr Yan. Main Eventem tej gali będzie pojedynek twojego rodaka Glovera Teixeiry z Janem Błachowiczem. Jak typujesz te dwa pojedynki?

Odpowiedź: W pierwszej walce Petr Yan był lepszy od niego i został zdyskwalifikowany, jeśli nie popełni tego samego błędu, to na pewno wygra. Glover i Błachowicz to dwaj zawodnicy o dużej sile nokautu i podobnej grze, wszystko może się zdarzyć.

  • Trzeba przyznać, że masz świetne warunki fizyczne jak na wagę kogucią. Czy myślałeś kiedyś o pójście wagę wyżej?

Odpowiedź: Myślałem o zmianie wagi, ale teraz skupiam się na tym, żeby zostać mistrzem w 61 kg, a potem może zawalczę o pas w 66 kg.

  • Czy gdybyś miał szansę, chciałbyś się zrewanżować na Antunie Racicu?

Odpowiedź: Bardzo szanuję Antuna, ale nie byłem fizycznie przygotowany do walki. Dziś na pewno byłoby inaczej. Ale w tej chwili skupiam się na tytule i jeśli on stanie mi na drodze, to z przyjemnością z nim zawalczę.

Comments are closed.