Dzikowski Świderski

Borys Dzikowski przed KSW 78: „Grałem w piłkę, byłem bramkarzem. Moim rywalem, a potem kolegą z boiska był Karol Świderski napastnik reprezentacji.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 stycznia 2023

Borys Dzikowski to kolejny z zawodników federacji KSW z bardzo ciekawą przeszłością. Okazuje się, że Dzikowski przygodę ze sportem rozpoczynał od treningów piłkarskich. W trakcie swojej przygody z piłką Dzikowski miał okazję ku temu by najpierw rywalizować, a następnie wspólnie grać z Karolem Świderskim, który dziś gra w reprezentacji Polski.

Podczas gali XTB KSW 78 do okrągłej klatki powróci Borys Dzikowski, który ma za sobą udany debiut w organizacji. Dziś Borys walczy zawodowo, ale jego droga do świata sportów walki była dość długa.

„Jako dziecko, jak każdy chłopak, grałem w piłkę nożną. Ze względu na moje pokaźne gabaryty byłem bramkarzem. Grałem w Sarnowiance Sarnowa i Rawii Rawicz. Moim rywalem, a potem kolegą z boiska był Karol Świderski, który dziś gra w reprezentacji Polski. Tylko on strzelał mi gole na zawodach, więc jako bramkarz radziłem sobie całkiem dobrze. Przygodę z boiskiem skończyłem w wieku 11 lat i zająłem się ping pongiem. Grałem w reprezentacji szkoły i nie tylko. Zdobyłem nawet mistrzostwo gminy. W końcu pojawiła się też siłownia, dzięki której dużo schudłem. Generalnie jednak sport towarzyszył mi od zawsze.”

W wieku lat 18 Borys zdecydował się na spróbowanie swoich sił na macie.

„Koledzy chodzili na salę i zainteresowali mnie tym, co robią. Po dłuższych namowach stwierdziłem, że sam się wybiorę i tak naprawdę od pierwszego treningu uznałem, że to jest właśnie to, co mi się podoba. Zaczynałem w klubie MMA Rawicz, więc od razu trenowałem mieszane sztuki walki, ale na swojej amatorskiej drodze rywalizowałem również w ogólnopolskich i regionalnych zawodach grapplingowych.”

Pełny artykuł znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej federacji KSW.

Zostaw ocenę
1
0