Category

BOKS

Category

Na łamach portalu sporteuro.pl ukazała się rozmowa z Mariolą Gołotą, żona pięściarza, która zdradziła dziennikarzom, że Andrzej Gołota otrzymał ofertę powrotu na zawodowy ring. Wysłali dokumenty – razem z konkretną ofertą. Milion dolarów za walkę, luksusowy trening, żeby Andrzej nabrał kondycji, plus masę innych marchewek, którymi machają, żeby ściągnąć go do siebie. Powiedziałam Andrzejowi: „odpiszemy, że odrzucamy tę ofertę definitywnie”. Andrzej powtórzył: „a może by jeszcze raz…”. Ale już bez większego zapału – zdradza żona byłego pięściarza.

Tyson Fury nie zamierza kończyć kariery. Pochodzący z Wythenshawe pięściarz kategorii ciężkiej podpisał kontrakt opiewający na pięć walk, za które łącznie zarobi około 103 milionów dolarów. Mierzący ponad 2 metry trzydziestolatek po serii 27 zawodowych zwycięstw zremisował ostatni pojedynek z Deontayem Wilderem. Walki Fury’ego będą pokazywane przez ESPN/ESPN+, czyli kanale który od początku 2019 roku transmituje również gale UFC. Minusem dla brytyjskich fanów może być fakt, że Fury będzie musiał toczyć przynajmniej dwie walki rocznie w USA co zostawia zaledwie jeden wolny „slot” na występ Anglika przed własną publicznością.

Dziennikarz Steve Bunce poinformował, że wielce prawdopodobne jest iż Władimir Kliczko powróci tej wiosny do aktywnych zawodowych startów. Bunce dodatkowo wskazuje, że oponentem byłego mistrza będzie „mocny Brytyjczyk”. Nie chodzi jednak o Joshuę czy Fury’ego. Bunce przewiduje, że Kliczko zawalczy 13 kwietnia na Wembley. Wieloletni mistrz królewskiej kategorii został zdetronizowany pod koniec 2015 roku. Później Ukrainiec wrócił na moment w 2017 roku jednak przegrał z Anthonym Joshuą przez TKO. Co ciekawe Joshua ma wystąpić w main evencie wspomnianej gali na Wembley, a w kuluarach mówi się o tym, że jego oponentem będzie Dillian Whyte. Jeśli jednak AJ zdecyduje się na bój z innym rywalem wtedy… zapewne logicznym rozwiązaniem byłoby zestawienie pary Kliczko – Whyte.

World Boxing Super Series zaanonsowało pólfinały turniejów trzech różnych kategorii wagowych. Poniżej pełna drabinka, Krzysztof Głowacki zmierzy się z Mairisem Briedisem. Kategoria kogucia (118 lbs) Zolani Tete (28-3, 21 KOs) vs. Nonito Donaire (39-5, 25 KOs) Naoya Inoue (17-0, 15 KOs) vs. Manny Rodriguez (19-0, 12 KOs) Kategoria junior półśrednia (140 lbs) Josh Taylor (14-0, 12 KOs) vs. Ivan Baranchyk (19-0, 12 KOs) Regis Prograis (23-0, 19 KOs) vs. Kiryl Relikh (23-2, 19 KOs) Kategoria cruiser (200 lbs) Yunier Dorticos (23-1, 21 KOs) vs. Andrew Tabiti (17-0, 13 KOs) Mairis Briedis (25-1, 18 KOs) vs. Krzysztof Glowacki (31-1, 19 KOs)

Artur Szpilka pokonał Mariusza Wacha po decyzji sędziowskiej, jednak to „Wiking” był bliżej skończenia pojedynku, gdy w ostatniej rundzie posłał „Szpilę” na deski. Dwóch sędziów skazało wygraną Szpilki (97-93, 95-94) natomiast jeden z sędziów punktował wygraną Wacha (97-93). Jest to zaskakująca rozbieżność i choć werdykt zapadł i nie należy się spodziewać odwołania to z pewnością przydałoby się by renomowani sędziowie z USA obejrzeli walkę i wypunktowali ją na spokojnie, bez emocji.