BOKS

Boks: Krzysztof ”Diablo” Włodarczyk staje przed wielką szansą!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Już w sobotę, 21 października Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 k.o.) zawalczy w Newark z Rosjaninem Muratem Gassijewem (24-0, 17 k.o.) w prestiżowym turnieju World Boxing Super Series.

'Diablo' trzy lata temu na gali w Moskwie stracił mistrzowski pas, przegrywając jednogłośnie na punkty z Rosjaninem Grigorijem Drozdem. Polak był czempionem tej federacji od 2010 roku. Włodarczyk staje przed wielką szansą, gdy wygra w sobotę zostanie mistrzem po raz trzeci. Tego nie dokonał nigdy żaden Polski pięściarz.

World Boxing Super Series to turniej w którym, najlepsi pięściarze z całego świata rywalizują o trofeum Muhammada Allego oraz wielkie pieniądze. Pula nagród imprezy wynosi ponad 50 milionów dolarów. Pojedynki w ramach tego turnieju odbywają się na różnych galach w Europie i USA. Lecz każda bokserska gala może gościć tylko jeden pojedynek WBSS. Do rywalizacji przystąpiło ośmiu zawodników wagi super średniej i junior ciężkiej. Turniej odbywa się na zasadach eliminacji, zawodnicy zostali połączeni w pary ćwierćfinałowe, wygrani tych pojedynków spotkają się w walkach półfinałowych. Na koniec turnieju odbędzie się finałowa walka której, zwycięzca otrzyma specjalnie stworzoną statuetkę legendarnego boksera – Muhammada Allego.

Comments are closed.