błachowicz ankalaev

Błachowicz przed UFC 282: „Nie ma znaczenia, że prezentuje prosty styl walki. Spójrzcie na rekord Ankalaeva, wygrywa wszystko.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 07 grudnia 2022

Jan Błachowicz spotkał się z dziennikarzami przed galą UFC 282. Były mistrz kategorii półciężkiej chętnie odpowiadał na pytania przedstawicieli zachodnich mediów branżowych. Polak po raz kolejny docenił klasę swojego rywala.

W walce wieczoru zmierzą się Jan Błachowicz (29-9) oraz Magomed Ankalaev (17-1). „Cieszyński Książę” jest o 9 lat starszy od swojego rywala, co może mieć spore znaczenie w klatce UFC. Ankalaev w wywiadach przed galą UFC 282 zapowiada, że pokona Polaka i zostanie mistrzem UFC na bardzo długo.

Jan Błachowicz także jest przekonany o tym, że uda mu się odnieść wygraną w sobotę i tym samym odzyska utracone mistrzowskie trofeum. Polak docenia jednak klasę rywala, a nawet porównuje go do siebie. Jeden z dziennikarzy obecnych na spotkaniu medialnym przytoczył słowa Anthony’ego Smitha, który określił Dagestańczyka mianem zawodnika, który ma bardzo prosty styl walki i bazuje wyłącznie na podstawowych akcjach. Oto co Janek powiedział na ten temat.

„Dla mnie najważniejsze jest to, że jego styl walki się sprawdza. Nie ma znaczenia, że prezentuje prosty styl walki czy nie, ważne jest to, że w zasadzie wygrał wszystkie pojedynki przez nokaut czy decyzję, liczą się wygrane. To świadczy o tym, że jest dobry i ja muszę być na to przygotowany. Wiecie co, myślę że mój styl też jest prosty, nie walczę efektownie. Też robię proste akcje, ale ważne że te małe rzeczy wychodzą, dlatego uważam, że jesteśmy w tym nawet odrobinę podobni.”

Gale UFC obejrzysz za darmo w Fortuna TV. Wystarczy zarejestrować się tutaj. Na start otrzymasz również darmowe 20 zł do wykorzystania na dowolny zakład oraz zakład bez ryzyka do 600 zł. Warto pamiętać, że Fortuna posiada szeroki wybór zakładów na wszystkie gale UFC, co najważniejsze można łączyć ze sobą wiele zdarzeń np. zwycięzcę pojedynku i czas jego trwania.

-> Oglądam UFC w Fortuna TV!

Klikając w powyższy banner przechodzisz do rejestracji, która zajmuje dosłownie 30 sekund! Następnie możesz cieszyć się z darmowej transmisji gal UFC i 20 zł, które otrzymasz za samo otwarcie konta.

Błachowicz został również zapytany o słowa Dany White’a, który w podcaście Paddy’ego Pimbletta powiedział, że wygrany z walki wieczoru gali UFC 282 zapewne zmierzy się z Gloverem Teixeirą.

„Tak to naturalna rzecz, wierzę w to, że to ja będę tym który wygra walkę, a Glover będzie dla mnie idealnym przeciwnikiem na obronę mistrzowskiego pasa, po raz kolejny (śmiech). Tym razem udowodnię samemu sobie, że potrafię pokonać Brazylijczyka.”

Wypowiedź Błachowicza ze spotkania medialnego:

Zostaw ocenę
0
0