NEWSY

Beneil Dariush vs. Mairbek Taisumov na gali UFC Fight Night w Bostonie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Świetnie zapowiadające się starcie w kategorii lekkiej zobaczymy podczas drugiej przyszłorocznej gali UFC. Na UFC Fight Night 81 w Bostonie sklasyfikowany na 9. pozycji w rankingu UFC Beneil Dariush (12-1, UFC 6-1) zmierzy się z będącym na fali trzech kolejnych zwycięstw Czeczenem Mairbekiem Taisumovem (24-5, UFC 4-1).

26-letni Dariush kontynuuje świetną passę pięciu kolejnych wygranych z rzędu. W tym roku wygrywał trzykrotnie, odprawiając Darona Cruickshanka przez poddanie oraz wypunktowując na pełnym dystansie Jima Millera oraz Michaela Johnsona. W pojedynku z Johnsonem nie zabrakło kontrowersji, gdyż według wielu osób Dariush tę walkę powinien przegrać.

Dla Taisumova będzie to dopiero pierwsza walka na amerykańskiej ziemi pod banderą organizacji UFC. Starcie z Dariushem będzie dla Czeczena trzecim tegorocznym występem w oktagonie. Pogromca Marcina Bandela nokautował w drugich rundach Anthony’ego Christodoulou oraz Alana Patricka. Za wygraną z Brazylijczykiem Mairbek dostał bonus za występ wieczoru w wysokości 50. tysięcy dolarów.

Main eventem bostońskiej gali będzie kapitalnie zapowiadający się pojedynek o pas mistrzowski kategorii koguciej, w którym T.J. Dillashaw zmierzy się z Dominickiem Cruzem.