Bellator 297 Nemkov Romero

Bellator 297: Yoel Romero zawalczy o pas. Pitbull spróbuje zdobyć trzeci tytuł!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 27 marca 2023

Organizacja Bellator ogłosiła dwa niesamowite zestawienia do których dojdzie 16 czerwca na gali Bellator 297 w Wintrust Arena w Chicago. W walce wieczoru Yoel Romero stanie przed szansą wywalczenia pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej. Natomiast w co-main evencie Pitbull jako pierwszy zawodnik w historii organizacji spróbuje zdobyć trzeci tytuł mistrzowski!

W walce wieczoru Vadim Nemkov stanie do kolejnej obrony mistrzowskiego pasa. Rosjanin z Teamu Fedora stale buduje swą pozycję w organizacji Bellator, a teraz jego rywalem będzie Yoel Romero. Były pretendent do pasa UFC w kategorii średniej tym razem stanie przed szansą zdobycia pasa kategorii do 93 kilogramów.

Nemkov ma na koncie osiem kolejnych wygranych w klatce organizacji Bellator natomiast Kubańczyk miał w przeszłości zmierzyć się na gali Bellatora z Anthonym Johnsonem do tej walki jednak nie doszło i niestety już nigdy nie dojdzie po tym jak Amerykanin zmarł młodo w wyniku choroby.

W co-main evencie Patricio Pitbull Freire postara się o to by na stałe zapisać się w historii organizacji Bellator i wywalczyć pas mistrzowski w trzeciej kategorii wagowej. Brazylijczyk to aktualny mistrz kategorii piórkowej i były mistrz dywizji lekkiej. W swoim ostatnim występie na sylwestrowej gali Rizin Pitbull pokonał na punkty Klebera Koike Erbsta.

Freire zmierzy się z młodszym o sześć lat Sergio Pettisem, który legitymuje się wyśmienitą serią pięciu kolejnych zwycięstw. Młodszy z braci Pettis powróci do klatki po półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzjami.

Źródło:

Zostaw ocenę
0
0