bellator 296 piotr niedzielski przegrał

Bellator 296: Piotr Niedzielski przegrał z Yvesem Landu

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 12 maja 2023

W karcie wstępnej gali Bellator 296 zmierzyli się Piotr Niedzielski i Yves Landu. Polak wskoczył do walki z reprezentantem gospodarzy na kilka dni przed galą w Paryżu. Jaki wynik padł w walce Niedzielski vs. Landu?

Udział Piotra Niedzielskiego w gali Bellator 296 w Paryżu jest bez wątpienia miłą niespodzianką dla polskich fanów. „Niedziela” wskoczył do rozpiski na kilka dni przed galą Bellatora zastępując kontuzjowanego Estabiliego Amato w boju z Yvesem Landu.

Pojedynek Polaka z Francuzem zakontraktowano w limicie kategorii piórkowej i był on częścią karty wstępnej wydarzenia. Jakim wynikiem zakończyło się starcie Niedzielski vs. Landu?

Relacja z walki

Piotr Niedzielski rozpoczął od ataków niskimi kopnięciami. Francuz póki co spokojnie. Wymiana low kicków. Ciosy pięściami z obu stron sporadyczne, a jeśli już są to niecelne lub na gardę. Polak próbuje ataku na korpus rywala. Niedziela ponownie atakuje korpus oponenta, trafia. Piotr póki co ładnie przepuszcza ciosy bokserskie Francuza. Niedzielski trafia długim lewym prostym. Dobry atak low kickiem, po chwili Polak rzuca rywala na matę. Piotr pozwala rywalowi wstać i atakuje obszernym lewym. Solidne niskie kopnięcia w wykonaniu Niedzieli. Runda 10:9 dla Polaka.

Niestety Francuz trafia mocnym ciosem na otwarcie drugiej odsłony. Polak lekko zachwiał się na nogach jednak przetrzymał napór rywala. Kiedy Piotr idzie do przodu oponent w zasadzie pozostaje nieaktywny i jedynie broni się przed próbami ataku ze strony Niedzielskiego. Warto byłoby to kontynuować. Low kick i kopnięcie na korpus Francuza. Zwarcie w krótkim dystansie Polak trafia rywala. Zawodnicy podkręcili tempo. Zarówno Landu jak i Niedzielski częściej wypuszczają ciosy. Yveas Landu atakuje mocnym ciosem jednak Polak ładnie go przepuścił. Wyrównana runda.

Landu ponownie mocno rozpoczyna rundę. Polak na macie w bardzo trudnej sytuacji. Francuz idzie po balachę. Yves przechodzi do trójkąta jednak Niedzielski ładnie zrywa tę próbę. Wracamy do stójki. Wygląda na to, że Francuz złapał rytm i trafia częściej i celniej. Niedzielski przenosi walkę na matę. Landu stara się atakować łokciami z pleców. Niedzielski odpowiada ground and pound. Niestety na minutę przed końcem walki Polak dał rywalowi wstać. Na 15 sekund przed końcem walki Francuz uzyskuje sprowadzenie. Koniec walki.

Wszyscy sędziowie wypunktowali zgodnie 29-28 na konto Francuza.
Yves Landu pok. Piotra Niedzielskiego po jednogłośnej decyzji sędziów (3×29-28)

Zostaw ocenę
0
1
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
18 dni temu

Było do przewidzenia że Niedziela nic nie zrobi w Belatorze