BELLATOR

Bellator 200 w Londynie, znamy pierwsze zestawienia

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jubileuszowa, dwusetna gala organizacji Bellator odbędzie się 25. maja w londyńskim SSE Arena. Rozpiska tej gali wg Scotta Cokera będzie „jedną z najlepszych w historii”. Poznaliśmy również dwa pierwsze zestawienia.

Walką wieczoru będzie pojedynek o tron w dywizji średniej pomiędzy Rafaelem Carvalho (15-1, BFC 6-0) i Gegardem Mousasim (43-6-2, BFC 1-0). 31-letni Brazylijczyk będzie bronił pasa już po raz czwarty. Ostatnio widziano go na gali Bellator 190 we Włoszech, gdzie w zaledwie 44. sekundy rozprawił się z miejscowym Alessio Sakarą. Będący na fali sześciu kolejnych zwycięstw Mousasi zawalczy dla Bellatora po raz drugi. W debiucie po wyrównanym pojedynku wygrał na punkty z Alexandrem Shlemenką na Bellatorze 185.

W drugim ogłoszonym starciu wschodząca gwiazda organizacji Michael Page (12-0, BFC 8-0) skrzyżuje rękawice z Amerykaninem Davidem Rickelsem (19-4, BFC 13-4). Trenujący w London Shootfighters Page powróci do klatki po półtora rocznej przerwie. Ostatnią ofiarą Anglika był Fernando Gonzalez, a miało to miejsce na Bellatorze 165 w listopadzie 2015 roku. Walczący od 2011 roku dla Bellatora Rickels jest niepokonany od ponad dwóch lat. „The Caveman” ostatni raz walczył w grudniu ubiegłego roku na gali Bellator 189, gdzie dość niespodziewanie ograł na pełnym dystansie Adama Piccolottiego.

Comments are closed.