BELLATOR

Bellator 145 z lepszą oglądalnością niż UFC: Belfort vs. Henderson 3

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Wygląda na to, że Bellator powoli stabilizuje swoje ratingi telewizyjne. Od momentu objęcia pozycji CEO przez Scotta Cokera wydaje się, że wszystko ma się ku lepszemu, a gala Bellator 145 zanotowała średnią oglądalność 814 000 widzów, przebijając tym samym galę UFC: Belfort vs. Henderson 3, która przyciągnęła przed ekrany 757 000 widzów.

Oczywiście obie federacje mogą się już pochwalić znacznie chętniej oglądanymi eventami jednak tym razem konkurencyjny pojedynek wygrał BFC. W najbliższych tygodniach Bellator przygotował dla nas dwa eventy: 20 listopada w walce wieczoru rękawice skrzyżują Hisaki Kato i Melvin Manhoef natomiast 4 grudnia oko w oko staną Josh Thomson i Pablo Villaseca – należy się tutaj spodziewać obniżki poziomu oglądalności ze względu na słabsze karty walk, w których próżno szukać więcej rozpoznawalnych nazwisk. Tendencja dla Bellatora odwróci się i federacja znajdzie się na wznoszącej fali 19 lutego, kiedy w klatce rywalizować będą Royce Gracie i Ken Shamrock, a także Kimbo Slice i Dada 5000.

W przypadku UFC czeka nas gala UFC 193 w najbliższy weekend, jednak ta sprzedawana jest w systemie PPV i choć należy spodziewać się wielu sprzedanych subskrypcji to jednak nie można porównywać tego eventu do tych transmitowanych live na kablówce czy innych platformach cyfrowych. Można powiedzieć, że galami sprzedawanymi w PPV UFC wpędziło się obecnie w mały dołek jak chodzi o zaoferowanie telewizyjnym fanom czegoś „specjalnego”. Na pewno nie zmieni tego gala w meksykańskim Monterrey z walką wieczoru Magny vs. Gastelum, wzrostu oglądalności nie należy się także spodziewać po galach Henderson vs. Alves w korańskim Seulu, Namajunas vs. VanZant w Las Vegas czy finale 22 edycji The Ultimate Fighter w tym samym mieście. Przełomową powinna być dopiero gala UFC on FOX 17: Dos Anjos vs. Cerrone 2, którą UFC zakończy 2015 rok w przedświąteczny weekend.