Bella Mir marzenia olimpiada ufc

Bella Mir, córka Franka Mira: „Najpierw Olimpiada, później UFC!”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 kwietnia 2023

Bella Mir, córka Franka Mira byłego mistrza UFC w kategorii ciężkiej reprezentuje aktualnie uniwersytet w Iowa i zakwalifikowała się do kadry narodowej USA. Młoda zawodniczka stawia sprawę jasno i ma dokładnie nakreślony przebieg kariery. Niedawno musiała jednak zweryfikować swoje plany.

20-letni Bella Mir (3-0) ma już na koncie trzy zawodowe pojedynki w MMA. „Lady” trenuje w Syndicate MMA i stoczyła dwie walki pod koniec 2020 roku, dokładając kolejną w czerwcu 2022 roku. Córka Franka Mira musiała niedawno zmienić swe pierwotne plany odnośnie dołączenia do organizacji UFC.

Bella Mir jest sponsorowana przez UFC, została nawet oficjalną ambasadorką organizacji. Młoda zawodniczka musiała zweryfikować swe plany ponieważ niedawno otrzymała powołanie do kadry narodowej USA w zapasach w stylu wolnym na Mistrzostwa Świata.

Te wyróżnienie może zwiastować szansę dla 20-latki na ewentualny występ na Olimpiadzie w niedalekiej przyszłości. Oto jak Bella Mir skomentowała sytuację:

„Oczywiście moim głównym celem jest toczenie pojedynków w UFC. Bardzo dużo myślę o mojej przyszłości jednak teraz mam pewien kłopot, gdyż planowałam stoczenie dwóch pojedynków w MMA w wakacje, miałam walczyć w czerwcu i sierpniu. Teraz jednak będę musiała zmienić swoje pierwotne plany ponieważ dostałam się do kadry w zapasach na turniej mistrzowski. Myślę, że marzeniem każdej dziewczyny startującej w zapasach jest udział w Olimpiadzie. Zawsze chciałam być Olimpijką, ponieważ mniej niż 1% startujących w sportach walki doznaje tego zaszczytu. Jeśli uda mi się wygrać w weekend to znacznie się do tego przybliżę.”

Warto wspomnieć, że Mistrzostwa Świata U-20 w zapasach odbędą się w Polsce w dniach 14-20 sierpnia!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments