ACA

Baysangur Edelbiev: „Mamy w planach robić w Polsce duże gale z czołowymi zawodnikami ACB”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Organizacja ACB podpisała umowę ze stacją Polsat. W związku z tym postanowiliśmy spytać Baysangura Edelbieva, przedstawiciela federacji na Polskim rynku o kilka kwestii związanych z umową telewizyjną oraz planami na organizację kolejnych gal w Polsce.

Witaj Baysangur, wreszcie po roku czasu udało się Wam podpisać umowę ze stacją Polsat. Póki co światło dzienne ujrzała informacja, że galę w Olsztynie zobaczymy na sportowych antenach Polsatu, czy w przyszłości możemy spodziewać się „dużej” gali ACB z mocnymi nazwiskami na głównym Polsacie?

Witaj, jeśli chodzi o duże gale, to tak, jak najbardziej mamy w planach robić w Polsce duże gale z czołowymi zawodnikami ACB w karcie walk. Jeśli chodzi o Polsat otwarty, to jeszcze za wcześnie by o tym mówić.

Macie w swoim parku zawodniczym kliku dobrych fighterów z Polski, czy podpisanie umowy z tak dużą stacją zachęci was do sięgnięcia po inne znane nazwiska?

Podpisanie umowy z dużą Polska stacją bez wątpienia zmotywowało nas do wzmocnienia ligi ACB dobrymi reprezentantami Polski, na dany moment prowadzimy rozmowy z kilkoma Polskimi topowymi zawodnikami.

Czy biorąc pod uwagę „profil” zawodnika, narodowość oraz rozpoznawalność jesteście zainteresowani takimi fighterami jak Anzor Azhiev czy Arbi Shamaev? Tych zawodników śmiało moglibyście promować zarówno w Polsce jak i w Czeczenii czy Rosji.

Oczywiście jesteśmy zainteresowani, lecz Anzor ma kontrakt z KSW a Arbi z FENem, więc na ten moment nie ma o czym rozmawiać.

Właściciel federacji ACB pan Mairbek Khasiev jest bardzo zamożnym człowiekiem czy jego zamiarem jest zatem rzucenie wyzwania federacji KSW?

Było by ciekawie zobaczyć zawodników ACB w starciu z zawodnikami KSW, ale na chwile obecną myślę ze jest to niemożliwe.

Kogo Twoim zdaniem jest łatwiej wypromować i przedstawić szerszemu gronu publiczności – młodego lokalnego zawodnika czy też zawodnika, który stoczył w Bellatorze lub UFC kilka walk jednak nigdy tych federacji nie podbił?

Myślę że zawsze lokalny zawodnik jest lepiej odbierany niż zawodnicy z zagranicy, którzy już maja za sobą walki na najwyższym poziomie. W każdym kraju ludzie wolą patrzeć na walki swoich rodaków i kibicują im mocniej niż komuś z zagranicy. Często mam wrażenie ze nikogo nie obchodzi jaki poziom prezentuje zawodnik przyjezdny. Nie znam też żadnego zawodnika który przyjechał do Polski nie mieszkając tutaj zrobił jakąś karierę.

Na polskim rynku MMA powoli robi się ciasno. Jest KSW, które wiedzie prym, poza tym o drugą pozycję walczą FEN, Spartan czy PLMMA. W czym ACB jest lepsze od wymienionych federacji?

Robimy gale na całym świecie, mamy dwie gale w tym roku już za sobą, w Austrii i w Stanach Zjednoczonych, 11 marca jest gala z udziałem Mameda Khalidova. Mamy zaplanowane 25 gal w tym roku. ACB na kontraktach wyłącznościowych ma ponad 170 zawodników. Sami odpowiedzcie na to pytanie.

Wydaje się, że na chwilę obecną do „wyjęcia” z innych organizacji są tacy zawodnicy jak Adam Wieczorek [8-1], Michał Pasternak [11-2], Oskar Piechota [7-0-1], Maciej Różański [8-1], Salim Touahri [10-1] jest też paru utalentowanych dobrych zawodników w kategorii koguciej. Znasz tych zawodników, obserwujesz? Jeśli tak to co o nich możesz powiedzieć?

Tak, znam tych zawodników bardzo dobrze, z niektórymi z nich jestem w kontakcie, może w przyszłości zawalczą dla nas, zobaczymy.

Teraz Olsztyn, a co dalej? Jest w Polsce kilka hal, które bylibyście w stanie zapełnić przy odpowiedniej promocji. Spodek w Katowicach, Arena w Toruniu czy też hala w Częstochowie. Czy skupicie się na obiektach mogących pomieścić 2-3 tysiące fanów czy też podniesiecie poprzeczkę wyżej i „zaatakujecie” hale średniej wielkości 5-8 tysięczne?

Mimo że jesteśmy dużą organizacją, jednak o ten polski rynek musimy powalczyć, narazie hale o pojemności 2-3 tysięcy są dla nas odpowiednie i na nich będziemy się skupiać. Olsztyn jest miastem gdzie chcemy robić nadal gale. Jest pomysł zrobienia gali nad morzem w okresie wakacyjnym. Pod koniec roku, może zrobimy galę w Warszawie.

3-4 gale w Polsce w roku? Ile jesteście w stanie zrobić i czy umowa z Polsatem zawiera również takie szczegóły?

Ile gal będziemy robić, zależy tylko od nas, Myślę że 3-4 gale w Polsce, jesteśmy w stanie zorganizować. Jeśli chodzi o Polsat, prawdopodobnie niektóre gale zagraniczne ACB, też będą transmitowane na kanałach Polsat.

Dzięki za rozmowę, jeśli chciałbyś jakoś zachęcić fanów do oglądania gal ACB i kupowania biletów to proszę bardzo.

Dziękuję również. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie w najbliższą sobotę 18 lutego na gali ACB do Olsztyna. Będą emocjonujące walki na bardzo wysokim poziomie.