Archiwum

Baron kontuzjowany; Hallmann vs. Truscek na Celtic Gladiator VI

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ivica Truscek

Pech nie opuszcza organizatorów Celtic Gladiator. Po tym jak z rozpiski usunięty został Niko Puhakka, a następnie jego planowany oponent Wesley Murch, walką wieczoru zostało starcie pomiędzy Piotrem Hallmannem [11-1, 2 w rankingu PL wagi lekkiej myMMA], a Davidem Baronem [17-3-1], ale na tym nie koniec roszad. Okazuje się bowiem, że David doznał kontuzji, co naturalnie wyklucza jego występ na zbliżającej się gali pod Dublinem. W tej sytuacji organizatorzy zostali postawieni przed zadaniem znalezienia zastępcy dla byłego zawodnika UFC i takowym będzie Ivica Truscek [20-14].

Hallmann od czasu zejścia do wagi lekkiej wygrał 3 kolejne walki najpierw dominując i poddając Kevina Donnelly’ego na Cage Warriors, następnie odprawiając uderzeniami Jarkko Latomakiego w Finlandii, a ostatnio po przepięknej walce wygrywając pas WFC z Vaso Bakocevicem. Atutami 25-letniego oficera marynarki są przede wszystkim: świetna kondycja, mocne zapasy z domieszką „zabójczego” gnp oraz poukładana stójka z mocnym, nokautującym uderzeniem.

Truscek to mistrz WFC wagi półśredniej walczący ostatnio w dywizji lekkiej. Na tej samej gali na której Piotr zdobywał tytuł WFC w kategorii lekkiej – WFC 17 – Ivica obronił czempionat wagę wyżej odprawiając uderzeniami w drugiej rundzie niepokonanego na tamtą chwilę Churilova . Chorwat nie boi się trudnych wyzwań, warto wspomnieć, iż ostatnio walczył z solidnymi europejskimi zawodnikami, takimi jak: Machaev, Damkovsky, Rosfort-Nees czy Gonzalez.

Jednocześnie włodarze polskiej organizacji MMA w Irlandii informują, że mają nadzieję, iż Baron będzie w stanie zawalczyć na czerwcowym Celtic Gladiator VII.

Celtic Gladiator już 9-go lutego w Citywest Hotel w Saggart pod Dublinem, a obok walki dwóch mistrzów WFC, w zawodowych walkach w klatce walczyć będą: Artur Sowiński z Paulem Reedem oraz Mateusz Teodorczuk z Rossem Pointonem. Gościem honorowym gali będzie Mamed Chalidow.