NEWSY

Babilon MMA 7: czwartkowe ważenie otwarte dla kibiców

Pinterest LinkedIn Tumblr

Gala Babilon MMA 7 zbliża się wielkimi krokami. Czołówka polskiego MMA wejdzie do klatki w Żyrardowie już w najbliższy piątek. Dzień wcześniej odbędzie się oficjalna ceremonia ważenia, która będzie otwarta dla kibiców.

Główni aktorzy Babilon MMA 7 staną na wadze w czwartek o godzinie 17. Ceremonia odbędzie się w Aparthotel Stara Przędzalnia w Żyrardowie. Drzwi hotelu będą otwarte dla kibiców, którzy będą mogli zobaczyć pierwsze spotkanie twarzą w twarz bohaterów gali.

W karcie walk znalazło się miejsce dla wielu znanych i utalentowanych zawodników. W pojedynku wieczoru wystąpi Michał Kita. „Masakra” to jedna z legend polskiego MMA. Toczył boje na galach M-1 Challenge, Bellator czy KSW. Jego rywalem będzie Artur Głuchowski, który na co dzień trenuje z czołówką mieszanych sztuk walki w poznańskim klubie Ankos MMA.

Arcyciekawie zapowiada się starcie Daniela Rutkowskiego z Łukaszem Rajewskim. „Rutek” to mistrz Polski w zapasach i jedna ze wschodzących gwiazd dywizji piórkowej w Polsce. W klatce Babilon MMA zawodnik radomskiego Cross Fight odniósł dwa efektowne zwycięstwa. „Raju” wraca do gry po przegranej walce na gali Cage Warriors. Wcześniej niezwykle groźny kickbokser pokonał na KSW Leo Żulicia.

W Żyrardowie swoją pozycję w rankingach kategorii półśredniej będzie chciał ugruntować Kamil Oniszczuk. Rywalem jednego z największych talentów polskiego MMA będzie były mistrz organizacji TFL Guilherme Cadena Martins. Ponadto na gali Babilon MMA 7 zaprezentują się Piotr Niedzielski, Michał Pietrzak, Piotr Kacprzak, Dawid Śmiełowski, Łukasz Sudolski czy Marcin Filipczak.

Ostatnie bilety na galę można nabywać w serwisie eventim.pl. Tradycyjnie już sygnał z Babilon MMA będzie dostępny na antenach grupy Polsat.

Karta walk Babilon MMA 7:

Walki wieczoru
120,2 kg: Michał Kita (17-10, 9 KO, 6 Sub) – Artur Głuchowski (6-5, 1 KO, 2 Sub)
65,8 kg: Daniel Rutkowski (6-2, 5 KO, 1 Sub) – Łukasz Rajewski (8-4, 5 KO, 1 Sub)
77,1 kg: Kamil Oniszczuk (6-0, 1 KO, 1 Sub) – Guilherme Cadena Martins (25-15, 2 KO, 21 Sub)

Karta główna
70,3 kg: Piotr Niedzielski (11-4, 3 KO, 5 Sub) – Alexander Gorshechnik (11-2, 5 KO, 2 Sub)
83,9 kg: Michał Pietrzak (6-3, 1 KO, 2 Sub) – Marius Bagdonas (6-8, 2 KO, 3 Sub)
93 kg: Łukasz Sudolski (2-0, 1 KO) – Marcin Filipczak (pro debut)
67 kg: Piotr Kacprzak (1-0, 1 Sub) – Dawid Śmiełowski (3-0, 2 KO, 1 Sub)

Karta wstępna
73 kg (walka amatorska): Lara Fornal – Izabela Walczak
55 kg (walka półzawodowa): Mateusz Nowakowski – Kacper Michałowski

Comments are closed.